16 гектарів зеленої зони на Прирічній знову під загрозою забудови

На 16-и гектарах землі на березі Дніпра між затоками «Собаче гирло» і «Оболонь» замість парку може з’явитися чергове будівництво. Про це на своїй сторінці в Facebook написав Костянтин Богатов.

У повідомленні йдеться про те, що у далекому 2008 році цю землю відвели ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс» на 10 років під будівництво житлового масиву. Місцеві жителі обурилися і якийсь час чаша терезів гойдалася в різні боки, поки в 2015 на хвилі перемоги Майдану депутати Київради проголосували за розрив договору оренди. Одночасно з цим було проголосовано за рішення про створення на цій зеленій зоні парку.

Після отриманих відповідей від КМДА з’ясувалося наступне:

1) Рішення про розірвання договору оскаржене забудовником в судовому порядку аж до третьої інстанції і договір вважається чинним.

2) Рішення про створення парку не опубліковано і не вступило в силу.

3) Департамент земельних ресурсів КМДА як би не знає про суди, як би вважає договір розірваним і тому не подав депутатам земельної комісії стандартну довідку – інформацію про те, що його десятирічний термін закінчується 28 березня 2018 року, тобто через тиждень і КМР потрібно приймати якесь рішення!

А це означає, що ніхто не повідомив забудовника про небажання міста продовжувати договір оренди і через місяць він автоматично продовжитися на 10 років. Тобто вся боротьба людей була марною.

Костянтин Богатов повідомляє, що зараз готує проект рішення «про не продовження договору оренди» яке Київрада має встигнути ухвалити до ​​кінця квітня цього року.

Як повідомляє сайт «Наші Гроші», станом на вересень 2016 року засновником «Архітектурно-будівельного альянсу» значиться ТОВ «Бліц Фарт» – власником цієї фірми є Дмитро Лимар, який у 2014 році очолював виборчий штаб кандидата у президенти Петра Порошенка у Ставищенському районі на Київщині. У 2010-2014 рр. Лимар був головою Ставищенської райдержадміністрації.

У 2008 році серед співвласників «Архітектурно-будівельного альянсу» був Юрій Тацій. У квітні 2016 р. Тацій став в.о. директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації. У 2007-2012 роках Юрій Тацій був помічником нардепа Вадима Столара на громадських засадах. ЗМІ називають Столара смотрящим по Києву та господарем столиці. У 2015 «Українська правда» повідомляла, що Вадим Столар очолив київський міський штаб блоку «Петра Порошенка» на місцевих виборах і займався Віталієм Кличком як кандидатом у мери Києва.

Саме після зміни власників у грудні 2015 р. «Архітектурно-будівельний альянс» виграв суд першої інстанції про визнання недійсним рішення Київради про розірвання договору оренди 16,44 га.

Нагадаємо, в квітні 2017 ми вже повідомляли, що ця земельна ділянка виставлена на продаж. В оголошені було вказано що її вартість 500 000 дол. + % від побудованих квартир.

Також ми писали про те, що наприкінці 2016 року комунальним підприємством «Київбудрeконструкція» було проведено тендер на розробку проекту «Реконструкції і будівництва пішохідно-дорожньої мережі з благоустроєм в частині створення рекреаційного маршруту з улаштуванням мостових переходів у районі Оболонської набережної, півострова Собаче гирло та острова Оболонська коса».

На цьому місці проектанти запропонували з’єднати мостами острови Оболонська коса (через півострів) та косою Собаче Гирло. А ще один міст вони пропонують зробити над місцем, де проходить колектор дощових стоків.

Окрім цього, проектом пропонується створити закільцьований рекреаційний маршрут від Оболонської набережної по вулиці Прирічній через острови частина з якого має проходити по цій зеленій зоні.