Тендер на реконструкцію площі Шевченка не відбувся

В лютому 2017 року КП «Київпастранс» оголосило тендер на проведення реконструкцію трамвайної лінії на площі Шевченко на ділянці від вулиці Автозаводської до вулиці Пуща-Водицької з розворот ним кільцем. Відповідний тендер було опубліковано на сайті «Prozorro».

Як зазначається на сайті, причиною відміни торгів стало відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з законом про публічні закупівлі. Його учасники ТОВ «РЕЙЛСТРОЙ» з пропозицією 129 085 835 гривень та компанія «АЛКЕ ІНШААТ САНАЙЕ ВЕ ТІДЖАРЕТ» (Азербайджан) з пропозицією 133 000 000 гривень подали не всі необхідні документи у своїх тендерних пропозиціях.

Як нам вдалося з’ясувати, КП «Київпастранс» планує повторно проводити тендер на реконструкцію трамвайної лінії на площі Шевченка. Його планують оголосити до кінця квітня цього року. Отже, реконструкція площі може початися не раніше червня цього року.

Нагадаємо, реконструкція колій на зазначеній ділянці із розворотним кільцем не виконувалася більше 30 років. Це призвело до значного зношення трамвайного полотна та контактної мережі. Сьогодні даною трамвайною лінією проходять три маршрути (№12, №17, №19). Незадовільний стан колій призводить до збільшення ризику для життя та здоров’я пасажирів під час користування трамваєм, а також до надмірного зношення рухомого складу.

Завдяки реконструкції трамвайної лінії покращаться експлуатаційні показники об’єкту, його технологічні частини, а саме: буде повністю замінено рейко-шпальну решітку (колії, скріплення, шпали); вирішиться питання водовідведення з трамвайних колій в існуючу дощову каналізацію; буде використано сучасні технології (конструкція трамвайних колій за межами розворотного кільця з блочного типу із залізобетонними плитами висотою 350-400 мм та трамвайними рейками висотою 180 мм), знижено шумонавантаження на існуюче середовище; завдяки технології інтегрованої рейки в дорожнє полотно збільшиться пропускна спроможність вулиці для автомобілів.

Також у рамках робіт на даній ділянці планують влаштувати нові, сучасні павільйони очікування з інформаційно-довідковим обладнанням.