Зелений паркан на Мінський: хто і що планує побудувати
Нещодавно навколо автостоянки біля Мінського ринку з’явився зелений будівельний паркан. Наша редакція вирішила дослідити це питання. Як виявилося забудувати можуть не тільки стоянку, а і територію самого ринку житловими будинком.
Відповідно до рішення Київради від 14 липня 2005 року N 701/3276 «Про передачу земельних ділянок товариству з обмеженою відповідальністю «ЯВІР-95» для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу житлових будинків з вбудованими торговельно-офісним центром, паркінгом, благоустроєм та озелененням на вул. Маршала Тимошенка, 14-а в Оболонському районі м. Києва» були передані у довгострокову оренду на 25 років три земельні ділянки загальною площею 1,31 га для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу житлових будинків з вбудованими торговельно-офісним центром, паркінгом, благоустроєм та озелененням на вул. Маршала Тимошенка, 14-а в Оболонському районі м. Києва, з них.
Ділянка №1 (площею 0,74 га), ділянка №2 (площею 0,21 га), ділянка №3 (площею 0,36 га) на кадастровій карті
Ділянка №1 (площею 0,74 га), ділянка №2 (площею 0,21 га), ділянка №3 (площею 0,36 га) фактично
Відповідно до рішення КМР проектом будівництва житлового комплексу необхідно передбачити місця постійного зберігання автотранспорту (крім відкритих автостоянок) у кількості, не меншій за кількість квартир у цьому комплексі. Таким чином, місце існуючої автостоянки чудово підходить для будівництва багаторівневого паркінгу для відвідувачів торгово-офісного центру та мешканців багатоповерхівки.
Наказом Департаменту містобудування та архітектури від 17.02.2014 року № 1476/0/12/009-14 ТОВ «ЯВІР-95» отримав містобудівні умови та обмеження для реконструкції існуючого ринку для влаштування торговельного комплексу з благоустроєм та озелененням прилеглої території.
Відповідно до техніко-економічних показників, які були розроблены ТОВ «Явір-95» ще у 2013 році площа земельної ділянки на якій ведеться проектується складає 1,31 га (Ділянки №1, №2, №3). Після реконструкції ринку і будівництва торговельного комплексу загальна площа об’єкту мала збільшитись з 6280 кв.м. до 10676 кв.м., а кількість машиномість з 0 до 200.
Відповідно до МУО які були отримані у 2014 році, проектування має вестись з врахуванням розміщення житлового будинку згідно з цільовим призначенням земельної ділянки, а черговість будівництва визначити згідно завдання на проектування.
Таким чином, можна зробити висновок, що будівництво торговельного комплексу, яке планував власник у 2013 році, неможливе без проектування і житлового будинку на цій ділянці. А будувати можна спочатку торгівельні приміщення, багаторівневий паркінг, а потім і житловий будинок (чи у тій послідовності яку обере власник).
Чому поставили зелений будівельний паркан?
Як кажуть наші джерела в органах влади, це було зроблено по причині крадіжок з автомобілів на стоянці. Але в нас виникає питання: чому був встановлений саме зелений паркан, який часто використовується на будівництвах? Можливо для того, щоб люди звикли до нього, і коли почнеться підготовка до будівництва було де ховати будівельні матеріали і техніку, щоб якомога пізніше оболонці помітили її?
Ми будемо слідкувати за цією історією та інформувати вас.
Як виглядав будинок який планували побудувати ще у 2000-х роках можна подивитися на фото
Відповідно до даних «Youcontrol» власниками ТОВ «Явір-95» зазначені Старовойт Володимир Миколайович та Кушаков Володимир Іванович.