Київрада знову розгляне скандальний ДПТ на наступному тижні

У вівторок, 10.12.2019 року на засіданні комісії київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування відбудеться повторний розгляд проекту рішення Київської міської ради «Про затвердження детального плану території в межах вул. Північна, просп. Оболонський, вул. Прирічна, просп. Героїв Сталінграду, Маршала Малиновського у Оболонському районі м. Києва».

Засідання комісії розпочнеться о 10:00 за адресою: вул. Хрещатик, 36, 10-й поверх, каб. 1017.

Нагадаємо, що з 05 січня 2018 по 05 лютого 2018 року проходили громадські слухання ДПТ території в межах вул. Північної, просп. Оболонського, вул. Прирічної, просп. Героїв Сталінграду, вул. Маршала Малиновського відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 555.

Довідково: ДПТ – це містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території.

З 2015 року забудовник не може отримати земельну ділянку для будівництва, поки для цієї території не розроблять детальний план території. Це пов’язано з набранням чинності вимоги Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Також забороняється зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території.

Після проходження громадських слухань ДПТ має затвердити Київрада.

Що саме пропонувалося проектом ДПТ в межах вул. Північна, просп. Оболонський, вул. Прирічна, просп. Героїв Сталінграду, Маршала Малиновського що був винесен на слухання?

По проспекту Героїв Сталінграду, 45 передбачено будівництво житлових будинків з спортивним комплексом з басейном та благоустрій зеленої зони навколо озера Біле.

На вулиці Героїв Дніпра (між будинками 38-Е та 38-Г) передбачено будівництво житлового будинку з приміщеннями соціально-громадського призначення та підземним паркінгом.

По вул. Північній, передбачено будівництво храму Української Греко-Католицької церкви.

На розі Оболонського проспекту, вулиці Північної та території перспективної Великої кільцевої дороги запроектовано житловий комплекс та об’єкти торгівлі з приміщеннями побутового обслуговування.

На північ від депо метрополітену та на північ від вул. Північної передбачено влаштування багаторівневих паркінгів.

Окрім цього, до проету додали ще ряд обєктів. Зокрема будівництво житлового будинку біля ринку Героїв Дніпра і будівництво торгових приміщень біля і у трамвайному розвороті на Героїв Дніпра.

Карта у великому розмірі тут. Докумети підготовлені на засідання комісії тут.

Нагадаємо, 26 січня 2018 року в Оболонській РДА відбулося громадське обговорення детального плану. Під час нього кияни висловились негативно щодо запропонованого ДПТ.

Зокрема, занепокоєння викликало те, що при збільшені кількості мешканців на 6000 передбачено лише 35 нових місць в дошкільних навчальних закладах.

Причина у тому, що розробники проекту ДПТ вважали, що в дитсадках району є резерв в 1441 місце, а в школах – на 3000 місць. Тому будувати нові дитсадки і школи немає необхідності. Але згідно з інформацією видання «Київвлада» станом на вересень 2018 року в 46 комунальних дитсадках  Оболонського району, фактична кількість дітей – 8907, а проектна потужність лише – 7530 дітей.