Заступника голови РДА підозрюють у привласненні службової квартири

Відповідно до ухвали Оболонського районного суду міста Києва від 21 листопада 2019 року досудовим розслідуванням встановлено, що посадова особа (директор-ред.) КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва», зловживаючи своїм службовим становищем з метою отримання матеріальних благ для самої себе, всупереч інтересам служби, в період 2016-2018 років, отримала у власність службове житло в Оболонському районі м. Києва, не маючи на те законних підстав, тим самим спричинила тяжкі наслідки державі в особі Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації.

Директором зазначеного КП в період 2016-2018 років була Сагайдак Людмила Григорівна, яка зараз є першим заступником Голови Оболонської РДА.

Встановлено, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді директора КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва», з метою заволодіння службовим житлом, 27.10.2016 здійснила відчуження своєї частки квартири, яка належала їй на праві спільної сумісної власності в Деснянському районі м. Києва, на користь свого чоловіка та доньки, у вигляді договору дарування.

Через два місяці після відчуження частки квартири, а саме 31.12.2016 ОСОБА_1 отримує у якості службового житла квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, яку реєструє в подальшому за собою на праві власності, на підставі свідоцтва про право власності, виданого 28.08.2018 Управлінням ЖКГ Оболонської РДА.

Відповідно до п.17 постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 року №470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР»: громадяни, які штучно погіршили житлові умови шляхом обміну займаного житлового приміщення, його псування або руйнування, відчуження придатного і остатнього за розміром для проживання житлового будинку (частини будинку), квартири не беруться на квартирний облік протягом п`яти років з моменту погіршення житлових умов.

З вищевикладеного слідує, що строк, по закінченню якого ОСОБА_1 мала б право стати на квартирний облік являється 2021 рік.

Крім того, прокурором у кримінальному провадженні, з метою витребування доказів та встановлення фактичних обставин складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КПК України, на підставі ухвали слідчого судді Оболонського районного суду м. Києва від 15.08.2019, в порядку тимчасового доступу до речей і документів у Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації отримано копії наступних документів: на підставі яких ОСОБА_1 отримала 31.12.2016 службове житло за адресою: АДРЕСА_1; які подавались ОСОБА_1 до Управління ЖКГ Оболонської РДА з метою отримання службового житла; які стали підставою для приватизації та реєстрації права власності на службове житло ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме квартири за адресою: АДРЕСА_1, в тому числі свідоцтво про право власності б/н від 28.08.2018, видавник управління ЖКГ Оболонської РДА.

Слідчим відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Оболонського УП ГУНП у м. Киві Пилипчуком Є.А., 18 жовтня 2019 року винесено постанову про призначення почеркознавчої експертизи у межах кримінального провадження.