Що можуть побудувати замість Мінського ринку. Ексклюзив

Нещодавно автостоянку та частину зеленої зони біля Мінського ринку огородили парканами, які часто використовуються на будівництвах. Наша редакція вирішила дослідити цю тему. Як виявилося, забудувати можуть не тільки стоянку, а і територію самого ринку.


Паркан навколо ділянки №3 площею 0,36 га

Паркан на частині ділянки №2 площею 0,21 га

Відповідно до рішення Київради від 14 липня 2005 року N 701/3276 «Про передачу земельних ділянок товариству з обмеженою відповідальністю «ЯВІР-95» для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу житлових будинків з вбудованими торговельно-офісним центром, паркінгом, благоустроєм та озелененням на вул. Маршала Тимошенка, 14-а в Оболонському районі м. Києва» були передані  у довгострокову оренду на 25 років три земельні ділянки загальною площею 1,31 га для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу житлових будинків з вбудованими торговельно-офісним центром, паркінгом, благоустроєм та озелененням на вул. Маршала Тимошенка, 14-а в Оболонському районі м. Києва, з них.

Ділянка №1 (площею 0,74 га), ділянка №2 (площею 0,21 га), ділянка №3 (площею 0,36 га) на кадастровій карті

Відповідно до рішення КМР проектом будівництва житлового комплексу необхідно передбачити місця постійного зберігання автотранспорту (крім відкритих автостоянок) у кількості, не меншій за кількість квартир у цьому комплексі. Таким чином, місце існуючої автостоянки чудово підходить для будівництва багаторівневого паркінгу для відвідувачів торгово-офісного центру та мешканців багатоповерхівки.

Наказом Департаменту містобудування та архітектури від 17.02.2014 року № 1476/0/12/009-14 ТОВ «ЯВІР-95» отримав містобудівні умови та обмеження для реконструкції існуючого ринку для влаштування торговельного комплексу з благоустроєм та озелененням прилеглої території.

Відповідно до техніко-економічних показників, які були розроблены ТОВ «Явір-95» ще у 2013 році площа земельної ділянки на якій ведеться проектується складає 1,31 га (Ділянки №1, №2, №3). Після реконструкції ринку і будівництва торговельного комплексу загальна площа об’єкту мала збільшитись з 6280 кв.м. до 10676 кв.м., а кількість машиномість з 0 до 200.

Відповідно до МУО які були отримані у 2014 році, проектування має вестись з врахуванням розміщення житлового будинку згідно з цільовим призначенням земельної ділянки, а черговість будівництва визначити згідно завдання на проектування.

Таким чином, можна зробити висновок, що будівництво торговельного комплексу, яке планував власник у 2013 році, неможливе без проектування і житлового будинку на цій ділянці. А будувати можна спочатку торгівельні приміщення, багаторівневий паркінг, а потім і житловий будинок (чи у тій послідовності яку обере власник).

Про те, як може виглядати  комплекс житлових будинків з вбудованим торговельно-офісним центром на ділянці (№1 площею 0,74 га), можна побачити на візуалізації: