Начальника управління освіти Оболонської РДА підозрюють у вчиненні розтрати грошових коштів

Відповідно до ухвали Оболонського районного суду міста Києва від 13 лютого 2020 року досудовим розслідуванням встановлено, що начальник управління освіти Оболонської РДА у 2016 році діючи умисно, за попередньою змовою в групі осіб з начальником відділу центрального господарського обслуговування управління освіти Оболонської РДА, директором ТОВ «НВП «Діоніс» та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, зловживаючи своїм службовим становищем, здійснила розтрату грошових коштів управління освіти Оболонської РДА, які були в її віданні чим завдала збитки управлінню освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації на суму 293 175 грн.

Слідчий Оболонського управління поліції звернувся до суду з клопотанням про відсторонення від посади підозрюваної, але суд його незадовільнив і невідсторонив з посади чиновника.

Зазначимо, начальником управління освіти Оболонської РДА у той період і по сьогодні є Вахнюк Наталія Миколаївна.

На фото крайня праворуч

Як йдеться в ухвалі суду: Пунктом 6 ч. 2 ст. 155 КПК України, передбачено, що у клопотанні про відсторонення від посади зазначаються виклад обставин, що дають підстави вважати, що підозрюваний, обвинувачений, перебуваючи на посаді, знищить чи підробить речі і документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження.

Одним із елементів, які формують правову підставу для відсторонення підозрюваного від посади, є наявність підстав вважати, що перебування особи на посаді сприяло вчиненню злочину та наявність обґрунтованих підстав вважати, що подальше перебування підозрюваної особи на посаді перешкоджатиме кримінальному провадженню.

Нагадаємо, це далеко не перший випадок коли посадовців Оболонської РДА підозрюють у вчинили розтрати і привласненні бюджетних коштів. Починаючи з 2014 року управління освіти Оболонської районної держадміністрації витратило на ремонт садочка №585 понад 5,7 мільйонів гривень. З’ясувалося: посадові особи Оболонської РДА вступили в змову з посадовими особами підрядників по ремонту та проектним роботам, чим вчинили розтрату і привласнення бюджетних коштів в розмірі 3,6 мільйона гривень.