Новий ДПТ: що планують побудувати біля Мінського масиву

Департамент містобудування та архітектури КМДА розпочав розгляд та врахування пропозиій громадськості у проект детального плану території в межах вулиць Юрія Кондратюка, Михайла Майорова, північної та західної межі лісу в Оболонському районі.

Що таке детальний план території (ДПТ)?

ДПТ – це містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території.

З 2015 року забудовник не може отримати земельну ділянку для будівництва, поки для цієї території не розроблять детальний план території. Це пов’язано з набранням чинності вимоги Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Також забороняється зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території.

Що саме пропонують побудувати в оприлюдненому проекті ДПТ?

Територія на яку розробляється детальний план складає 94,45 га.

Детальним планом території передбачається реалізація більшості намічених проектних рішень на період від 3 до 7 років, а саме:

– будівництво житлового комлексу до складу якого увійдуть, крім житлових будинків, заклади освіти, соціально-побутового обслуговування населення та багатоповерхові гаражі.

Проектний багатоквартирний житловий фонд складає:
-Площа квартир у будинках 366 240. м2;
-Проектне населення – 11 430 осіб;
-Кількість квартир – 6300 один;
-Середня щільність населення в кварталах багатоквартирної забудови – 465 осіб/га.

– створення та благоустрій буферного парку «Берізка -Шевченка», площю 31,67 га.;

– розбудову транспортної інфраструктури, будівництво проектної житлової вулиці та організацію пішохідних зв’язків між територіями, що знаходяться з обох боків вулиці Великої Кільцевої.

Передбачається будівництво трьох закладів дошкільної освіти на 420 місць, а саме:

– два вбудовано-прибудованих заклади місткістю на 80 та на 100 місць та одного окремо розташованого закладу на 240 місць. За розрахунком, кількість місць, що необхідно передбачити становить 411 місць;

– комплексу об’єднаних закладів загальної середньої освіти з закладом професійної освіти, розрахованого на 1500 учнів. Комплекс передбачає 1440 місць загальної освіти та організацію 60 місць для отримання професійної освіти.

Забезпечення закладами медичного обслуговування передбачене за рахунок існуючих та проектних лікувальних установ, а саме:

– улаштовання амбулаторії сімейного лікаря загальної практики (нормативна потреба 150 відвідувань у зміну) в перших поверхах житлових будинків, що намічені до будівництва вздовж вул. Проектна-1;

– використання потужностей Київської міської клінічної лікарні № 8 (вул. Ю. Кондратюка, 8) у складі 17 клінічних відділень на 940 ліжок, та «Центру первинної медико-санітарної допомоги №2» Оболонського району (просп. Мінський, 6).

Проектний план

Джерело: Життя Мінського масиву – Оболонський район (https://www.facebook.com/minskiymassiv)

Джерело: Життя Мінського масиву – Оболонський район (https://www.facebook.com/minskiymassiv)

Джерело: Життя Мінського масиву – Оболонський район (https://www.facebook.com/minskiymassiv)

Джерело: Життя Мінського масиву – Оболонський район (https://www.facebook.com/minskiymassiv)

Зауваження і пропозиції приймаються у строк з 17 грудня 2019 року по 27 січня 2020 року за адресою вул. Хрещатик, 32, м. Київ, 01001 або на електронну адресу:  info@kga.gov.ua.

Громадські слухання відбудуться 14 січня 2020 р. о 10:00 в залі архітектурно-містобудівної ради Департаменту містобудування та архітектури за адресою вул. Хрещатик, 32, м. Київ.