Що насправді планують побудувати на місці ринку «Петрівка». Ексклюзив

Київська міська державна адміністрація дозволила побудувати на частини речового та книжкового ринків «Петрівка» торгово-розважальний центр з однойменною назвою. Про це написало видання «Київвлада» з посиланням на містобудівні умови та обмеження на проектування будівництва ТРЦ видані ТОВ «Б.В.» наказом департаменту містобудування та архітектури від 03.10.2019 року №1248.

Як повідомляє видання, землю під це будівництво ще в 2004 році столична влада передала в оренду ТОВ «Солідарність». Ця компанія тісно пов’язана з Ігорем Вільдманом – власником ринку на Петрівці, депутатом Київради трьох скликань, екс-заступником міністра екології та природних ресурсів. Пізніше землю переоформили на ТОВ «Б.В».

У свою чергу в КМДА повідомили що не видавали дозвіл на будівництво ТРЦ «Петрівка». Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, передає прес-служба мерії.

«Поясню: містобудівні умови і обмеження – це виключно вихідні дані для проєктування, які не є дозволом на будівництво. Документом визначено граничну висоту проєктування 25 метрів. Остаточна ж висота буде визначена проєктною документацією з урахуванням рішень детального плану територій (ДПТ). Проєктними ж пропозиціями відповідного ДТП в межах вул. Вербова, Куренівська, Богатирська, Московський просп. Набережно-Рибальська, залізнична колія (затвердженого 14.07.2016 №727/727) техніко-економічні показники ТЦ «Петрівка» на вул. Вербовій, 21, 23, визначають поверховість у 2, 3, 5 поверхів», – зазначив Микола Поворозник.

Він підтвердив, що ця ділянка у 2004 році рішенням Київради передана в оренду ТОВ «Солідарність». У березні ж 2010 року Київрада змінила в договорі оренди ТОВ «Солідарність» на ТОВ «Б. В.». Строк оренди земельної ділянки – 25 років, тобто до 2035 року.– Проєктування ТРЦ планується на земельній ділянці площею 0,9899 га, проте проєктна документація до Департаменту містобудування та архітектури не надавалася, – підкреслив Микола Поворозник.

Що ж насправді проектують і де планують будувати?

Відповідно до свіжого ескізного проекту, який нам вдалося знайти, мова йде про територію нині діючого речового ринку «Петрівка». Саме для проектування на цій ділянці видавалися зазначені вище містобудівні умови та обмеження.

Відповідно до затвердженого детального плану території там має з’явитися Торгівельний центр «Петрівка» (№83).

Але відповідно до ескізних проектів, плани на забудову більші.

Важливим пунктом МУО є те, що при проектуванні необхідно витримати охоронні зони від існуючого каналізаційного колектору (діаметр 1200 мм) який не підлягає перенесенню.

Окрім цього, варто зазначити, що в ДПТ під №79 планується ще будівництво ТРЦ «Petrovka-MALL». Ще у 2011 році, директор ТОВ «Книжковий ринок» Віталій Правдивий заявляв, що на місці господарського і частини рядів книжкового ринку «Петрівка» планується побудувати великий торгово-розважальний центр. Як він може виглядати зображено на малюнку.