На перетині Полярної та Богатирської може з’явитися транспортна розв’язка?

Перетин вулиці Богатирської з вулицями Полярною та Героїв Дніпра – чи не найнебезпечніше місце для водіїв та пасажірів громадського транспорту в Оболонському районі. Ми вирішили з’ясувати, яке майбутнє чекає на нього і чи планують тут будувати розв’язку.

На цьому перехресті доволі часто стаються дорожньо-транспортні пригоди. Остання масштабна аварія сталася в листопаді 2017 року. В ній зіткнулися автомобіль Volvo і мікроавтобус Mercedes Sprinter, у результаті чого мікроавтобус перекинувся. Тоді у ДТП у постраждали 5 осіб, однак, на щастя, без тяжких травм.

Через часті ДТП чи просто у час пік на цьому місці утворюються затори. На їх збільшення вплинуло відкриття торгівельного центру «Епіцентр» в 2014 році. Тому потреба у будівництві транспортної розв’язки на цьому перехресті назріла давно.

А враховуючи те, що в кінці 2018 року планують відкрити кільцеву дорогу, яку зараз добудовують до вулиці Богатирської, навантаження на це перехрестя ще значно збільшиться.

Побудувати шляхопровід на цьому багатостраждальному перехресті планувалося вже давно. Ще на перших проектах житлового масиву Оболонь можна побачити його на цьому місці.

Був навіть створений насип, а дорога перекладена в обхід будівництва шляхопроводу. Але на початку 2000-х років на місці запланованого з’їзду було зведено будинок (вул. Богатирська, 6/1), через що реалізація існуючого на той час проекту стала неможливою.

У 2007 році були спроби відновити роботи над цим об’єктом. Тодішня міська влада планувала впродовж 2009 року розробити проект і за два наступні роки побудувати та відкрити шляхопровід. Але, на жаль, ці плани так і не були реалізовані.

Як нам стало відомо, станом на січень місяць цього року, комунальна корпорація «Київавтодор» підготувала проект розпорядження КМДА по цьому об’єкту і направила його на погодження в департамент транспортної інфраструктури КМДА. Після того, як воно буде погоджено, це розпорядження має підписати міський голова, а відповідний департамент подати бюджетний запит для отримання необхідного фінансування, яке поки міська влада не передбачила.

У цьому році відповідно до програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018-2020 роки, а саме на 2018 рік в бюджет було закладено всього 10 000 грн на проектування цього об’єкта. Це означає, що поки залишається під питанням, чи почнеться у цьому році проектування і розробка технічної документації, без яких неможливе будівництво. Зрозуміло, що за 10 тис грн. подібні роботи ніхто не виконає, і треба збільшити фінансування. Якщо у цьому році цього не буде зроблено, то будівництво розв’язки почнеться не раніше 2020 року, оскільки роботи з проектування для таких об’єктів займають не менше року.

Сподіваємося, міська влада все-таки зможе розпочати проектування та розробку необхідної документації в цьому році, адже після запуску кільцевої дороги проблема з транспортним навантаженням на це перехрестя збільшиться, відповідно, це призведе і до збільшення кількості ДТП. Також це може призвести і до погіршення транспортного сполучення між Мінським масивом, Виноградором та Пріоркою та житловим масивом Оболонь. Кожен день саме через це небезпечне перехрестя десятки тисяч мешканців Мінського масиву їдуть на роботу/з роботи на популярному 99 автобусному маршруті.

Ми будемо і надалі слідкувати за новинами щодо будівництва цього об’єкта. Також закликаємо тих, хто приймає рішення по цьому питанню, максимально пришвидшити вирішення вже існуючої транспортної проблеми, яка з часом буде тільки загострюватись.