Лісову трамвайну лінію в Пуща-Водицю планують реконструювати

Цього року планують завершити проектування та розробку документації, яка необхідна для початку реконструкції трамвайної лінії на «Лісовій трасі», що веде у Пуща-Водицю. Окрім цього планують провести капітальний і аварійно-відновлювальний ремонти деяких ділянок колій. Про це нам повідомили у КП «Київпастранс».

Відповідно до договору №54.17-113 від 24.10.17, який КП «Київпастранс» уклало з ТОВ «Транселектропроект», зараз проводяться роботи, пов’язані із розробкою проектної документації по об’єкту: «Реконструкція трамвайної лінії на ділянці від вулиці Міської до площі Тараса Шевченка». Вартість цих робіт складає 7 609 000 грн. Довжина трамвайної лінії на цій ділянці становить 12,4 кілометра.

Як нам повідомили в «Київпастрансі», на сьогодні виконані інженерно-геодезичні та інженерно-геологічні вишукування, обстеження об’єкту, зібрані вихідні данні та технічні умови для проектування, виконуються проектні роботи та проходить процедура погодження проектних рішень. Завершити роботи з розробки необхідної документації та передати її у експертну організацію планується у березні 2018 року.

Реконструкція трамвайної лінії «Лісовій трасі» включатиме заміну верхньої будови колії (шпали, рейки, кріплення, баласт), опори контактної мережі, самої контактної мережі, реконструкцію тягової підстанції, зупинкових майданчиків, повільйонів очікування, влаштування технологічного проїзду, водовідведення та інше.

Також в 2018 році передбачено виконати капітальний ремонт колій із заміною рейок і шпал на ділянці довжиною 250 метрів в районі зупинки «Лісництво» в напрямку вулиці Міської. А на ділянці від зупинки «Каланча» до зупинки «Спецдиспансер» планується проведення аварійно-відновлювального ремонту з встановленням відсутніх рейкових скріплень і додаткових шпал.

Ділянка від зупинки «Каланча» до зупинки «Спецдиспансер», травень 2017 року

Нагадаємо, у 2017 році ми вже писали про те, як виглядають колії на «Лісовій трасі». Тоді було опубліковано 200 фотографій, на яких було видно їх незадовільний стан. Також, ми публікували креативну акцію небайдужих мешканців з «лікуванням» подорожником. Після виходу матеріалів було капітально відремонтовано 350 метрів лінії та розпочато КП«Київпастранс» процедуру розробки проекту її реконструкції.

Акція «лікуванням» подорожником, травень 2017 року

Через такий стан на цій лінії регулярно відбуваються сходи трамваїв з колій. Останній випадок, який відомий нам, стався 14 лютого. Тоді трамвай №12 з бортовим номером 5991 зійшов з рейок неподалік від зупинки «Спецдиспансер». Це повністю паралізувало рух трамваїв №12, №17 з 8 до 10 ранку. На щастя, тоді ніхто не постраждав.

Борт 5991 після сходу на «Лісовій трасі» їде в депо

Окрім цього, в 2018 році запланована реконструкція площі Шевченка, про яку ми вже писали. Як зазначено в тендерній документації, орієнтовний період виконання робіт з 14 березня 2018 по 24 грудня 2018 року. З високою вірогідністю на час цих робіт буде повністю закриті трамвайні маршрути №12, 17, 19.

Сподіваємося, що міська влада зможе використати цю можливість (перекритий рух на час реконструкції площі Шевченка) і знайде ресурси провести капітальний ремонт на інших аварійних ділянках «Лісової траси». Адже, навіть враховуючи цьогорічний запланований ремонт 250 метрів, понад 95% лісової травайної лінії в куротний мікрорайон Пуща-Водиця будуть залишатися «зношеними».