Гра в наперстки: чи як Кличко хоче забудувати 16 гектар на Оболоні

Наша редакція виявила схему підготовки до масштабної забудови на вулиці Прирічній. За один з ключових кроків для її початку Київрада планує проголосувати на найближчій сесії. За 120 млн грн з бюджету міста, хочуть побудувати багаторівневий паркінг на місці пішохідної частини набережної та захисної дамби, зробити під’їзні дороги до майбутнього житлового комплексу.

10.03.2023 року в Київраді було зареєстровано проект рішення «Про надання комунальному підприємству з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ» земельної ділянки в постійне користування для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства (розміщення лінійних об’єктів транспортної інфраструктури) на вул. Прирічній».

Мова йде про земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:215:0016.

Якщо прослідкувати за змінами даних по цій ділянці в Державному кадастрі, то можна побачити, що у 2023 році її площа збільшилась з 0.74 га до 1.7 га, а її призначення змінилось на «12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства».

Це означає, що ця земельна ділянка стала знаходитись між проїзною частиною вулиці Прирічна та ще однією ділянкою 8000000000:78:215:0084 загальною площею в понад 16 га на березі затоки Собаче Гирло.

Забудова 16 гектар

Плани на забудову цієї зеленої зони існують з 2007 року, коли земельна ділянка була передана Київрадою під житлову забудову ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс».

Якщо уважно придивитися до візуалізацію проекту ЖК опублікованого у 2012 році. Для такого великого об’єкту необхідно побудувати нові вʼїзди та виїзди на вулицю Прирічну. Саме для розміщення таких споруд має бути цільове призначення (розміщення лінійних об’єктів транспортної інфраструктури) під яке «Житлоінвестбуд-УКБ» буде отримувати земельну ділянку на одному з найближчих засіданнь Київради.

Дорога до ЖК та паркінг за бюджетні мільйони

Крім цього, на найближчій сесії Київради мають проголосувати за зміну до бюджету міста Києва. Відповідно до цих змін передбачено виділення бюджетних коштів у розмірі 120 млн грн під будівництво багаторівневого паркінгу для майбутніх мешканців цих житлових будинків.

Як можна більш раціонально використати 120 мільйонів гривень?

Таких значних коштів вистачить, щоб привести у порядок декілька десятків укриттів у сусідніх будинках. Орієнтовна вартість таких робіт в одному від 300 тис до 900 тис в залежності від стану та площі. Такі роботи можна провести впродовж 2023 року, в той час як будівництво «паркінгу-укриття» триватиме декілька років.

Ще 100 млн грн від цієї суми залишилось на облаштування сучасного парку відпочинку на цих 16 гектарах.

Порушення вже прийнятного детального плану території

Відповідно до ухваленого 31.08.2021 року детального плану території Оболонського району в межах вулиці Північної, Оболонського проспекту, вулиці Прирічної, проспекту Героїв Сталінграда та проспекту Маршала Малиновського жодне будівництво підземно-надземного паркінгу непередбачене. Якщо депутати проголосують за передачу землі «Житлоінвестбуд-УКБ» вони порушать вже затверджену ними містобудівну документацію.

Нинішній юридичний статус 16 га

В результаті багаторічної юридичної тяганин земельна ділянка була повернута в комунальну власність міста.

Відповідно до рішення Київради від 28.03.2018 року № 395/4459 ТОВ «Архітектурно-будівельному альянсу» було відмовлено в поновленні договору оренди землі.

Відповідно до пункту 4 цього рішення, Київрада доручила КО «Київзеленбуд» здійснити всі організаційно-правові заходи щодо облаштування парку на 16 га. Але за ці 5 років, жодних організаційно-правових заходів для юридичного оформлення та облаштування парку місто так і не вчинило.

Таким чином, після отримання «Житлоінвестбуд-УКБ» землі під дорогу до ЖК та паркінг, вона може отримати суміжну ділянку, зелену зону на 16 га, де мав бути парк. Та використати вже відповідно до своєї головної спеціалізації – житлове будівництво. Тим паче після початку будівництва «паркінгу-укриття» значна частина зеленої зони на 16 га перетворится у будівельний майданчик.

Човнова станція яка заважає

Човнова станція або РВП-6 з’явилася на вулиці Прирічній ще до 1991 року.

03.05.2021 року було відкрито кримінальне провадження № 12021100050001108. На підставі ухвали суду від 07.12.2021 було накладено арешт на земельну ділянку 16 га, шляхом заборони відчуження та розпорядження земельною ділянкою. Також в рамках цієї справи була спроба накласти арешт на майно цілісного майнового комплексу РВП-6 (човнової станції) та майно третіх осіб (човнів, катерів та інше), але суд не задовольнив клопотання слідчого.

Проте 10.01.2022 працівники правоохоронних органів хотіли опечатати все приватне майно для подальшого його перевезення на спецмайданчики. Наразі кримінальна справа триває.