Паркінг на Прирічній: абсурдне рішення при наявності альтернативи

29.03.2023 року Віталій Кличко підтвердив свої плани побудувати паркінг на вул. Прирічній за 120 млн бюджетних гривень.

Таке рішення порушує не тільки законодавство, але і протирічить здоровому глузду. Відповідно до прийнятого у 2021 році детального плану територій та рішенню про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення «Затока Наталка» будь-яке будівництво на цій зеленій зоні заборонено. 

Чому це рішення протирічить здоровому глузду?

Зелена зона на якій мер планує побудувати паркінг на 750 машиномісць розташована в зоні регулярного підтоплення в весняний період. Кожні декілька років паркінг ризикує бути підтопленим, що спричинить виділення додаткових мільйонів з бюджету на його відновлення. На фото саме та зелена зона де Віталій Кличко планує побудувати паркінг. 

Чи є альтернативні місця для будівництва паркінгу?

Наша редакція знайшла як мінімум 4 альтернативні ділянки для будівництва багаторівневого паркінгу для відвідувачів парку Наталка. Три з них розташовані у 3-7 хвилинах пішої хотьби.

1) Пр. Володимира Івасюка, 2 (кадастровий номер: 8000000000:78:094:0017).

Розташован за три хвилини ходьби від парку Наталка. Великий плюс цього місця, що воно на в’їзді в Оболонський район і буде як перехоплюючий паркінг для відвідувачів з лівого берега, і тих, хто їде з Подолу.

2) Перетин вул. Приозерної та пр. Володимира Івасюка (кадастровий номер: 8000000000:78:121:0052).

За п’ять хвилин ходьби від парку. Колишній паркувальний майданчик де заплановане будівництво чергового торгівельного центру.

3) Пр. Володимира Івасюка, 8-а (кадастровий номер: 8000000000:78:094:0006).

Нині поруч будується школа та спроектовано під’їзд до ділянки. Такий паркінг можуть використовувати не лише відвідувачі парку, а й батьки школярів. На ділянці знаходиться занедбана поливальна станція, яка невідомим чином була виведена з комунальної власності.

Цю землю хоче одержати ТОВ «Сан Сігма» під будівництво багатоповерхівки.

4) Розворотне кільце на на перетині вулиць Північної та Прирічної та (кадастровий номер: 8000000000:78:132:0016).

Велика земельна ділянка на місці існуючої парковки.

В нас виникає ряд логічних запитань: Чому не дивлячись на порушення законодавства Віталій Кличко прагне побудувати паркінг саме у цьому місці? Чому зелена зона на ділянці, яка регулярного підтоплюється, з точки зору Віталія Кличка більш підходить для розміщення паркінгу на 750 місць, ніж запропоновані альтернативні місця? Чому він не зважає на негативну реакцію більшої частини мешканців району?

А ми поки порівнюємо картинку, яку опублікував Кличко (яка немає жодної юридичної сили) з інформацією Державного земельного кадастру, де замість території парку на 16 га значиться земля з цільовим призначенням під житлову багатоквартирну забудову. Землю під парк за 5 років оформити не змогли! А от під паркінг документи чиновники КМДА підготували за декілька місяців!