Чому оболонці дихають брудним повітрям

Останні три дні мешканці Оболонського району особливо сильно відчувають неприємний запах та спостерігають хмари забрудненого повіттря.

Головною причиною цьому може бути асфальтний завод КП «Автодорсервіс», що знаходиться за адресою: вул. Куренівська, 16.
19 вересня на транспортній комісії Київради розглядалося це питання.

На комісії було зазначено про багаторічне забруднення довкілля, що спричиняє діяльність підприємства, а також про численні звернення мешканців Оболоні щодо необхідності зменшення рівня шкідливих викидів в атмосферу шляхом модернізації, або перенесення підприємства за межі міста Києва.

Керівник КК «Київавтодор» Олександр Густелєв також вкотре підтвердив, що обладнання на підприємстві вкрай застаріле і проблема існує не тільки зі шкідливими викидами, а і з експлуатацією існуючого обладнання загалом.

За результатами розгляду питання Комісією було ухвалено рішення доручити Департаменту транспортної інфраструктури КМДА під час найближчого коригування бюджету подати бюджетний запиит на 3 млн. грн. для проведення модернізації на підприємстві, а саме встановлення сучасної трирівневої системи пилогазоочищення.

Друге прийняте рішення стосувалося переносу потужностей заводу за межі міста. Департаменту транспортної інфраструктури спільно КК «Київавтодор» було доручено підготувати проект звернення до Кабінету міністрів України щодо передачі на баланс міста для обслуговування ШРБУ 100, у складі якого в с. Демидів є асфальтобетонний завод, на який в перспективі можливо було б перенести потужності асфальтного заводу КП «Автодорсервіс».

15 жовтня у КП «Автодорсерівс» закінчується дія дозволу на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Напевно, саме по цій причині, завод так активно зараз працює.

Дозвіл на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами видає Управлінням екології та природних ресурсів КМДА. Згідно із законом, суб’єкт господарювання зобов’язаний опублікувати в місцевих ЗМІ повідомлення про намір отримати дозвіл із зазначенням адреси місцевої адміністрації, на яку громадяни і громадські організації можуть направляти зауваження. У свою чергу, місцева адміністрація при необхідності проводить публічне обговорення зауважень і повідомляє про наміри суб’єкта орган, що видав дозвіл.

Що з цим робити? 

Якщо вам не байдуже, що відбувається поруч із вами, і чим Ви дихаєте потрібно написати звернення з вимогою неподовжувати дозвіл на викиди та вимагати перенести завод за межі Києва. Це треба зробити через контактний центр 1551 та у паперовому вигляді на імя голови Оболонської РДА Цибульщака О.Л. Це можна зробити за адресою вул. Тимошенка, 16. Прохання поширювати цю інформацію.