На Оболоні з’явилися камери схову для собак

Біля одного з супермаркетів на Оболоні встановили клітини. Передбачається, що вони створені для зберігання домашніх тварин.

Захисні пристрої встановлені біля магазину «Сільпо», що знаходиться на просп. Героїв Сталінграда. З одного боку подібні «камери схову» можуть попередити крадіжку домашнього улюбленця чи сутички собак, що знаходяться на прив’язі, з іншого боку – такий підхід може бути розкритикований через негуманне ставлення до тварин.

Як соціальні мережі відреагували на подібну обновку

«У нас біля Сільпо, на Героїв Сталінграда, поставили таку штуку для собак. Для мене особисто, палиця з двома кінцями: начебто і від дощу і снігу укриття, і ніхто не вкраде поки господар в магазині, але коли ми підійшли там сидів бігль, і так скиглив в цій клітці – неприємні асоціації», – написала Ольга Онищенко.Автор фото Ольга Онищенко

«Ось такі бокси для собак зробив Сільпо. Рима вже випробувала)», – пише Наталія Самаріна.
Автор фото Наталія Самаріна

«Навіть не уявляю, що могло б змусити мене прив’язати свою собаку біля магазину або залишити ось в такому боксі. Лінь двічі вийти з дому? Голод? Якісь інші обставини, які більш варті життя рідної істоти? Що? Чому граблі, на які вже хтось колись наставав повинні неодмінно вдарити по власній голові, щоб дійшло? І як жити потім, якщо повернешся якось зі своїми авоськами до цього боксу, а він порожній, і ніякі пошуки нічого не дадуть?», – написала Людмила Архангельська.

«Це краще, ніж коли їх залишають в машині закритими наглухо. А просто прив’язати собаку на повідок біля магазину я себе не змогла змусити за 14 років жодного разу. Просто не заходжу, якщо з собакою не можна. А це гуманна і цілком розумна альтернатива», – пише Юлія Ульянова.

Варто зазначити, що в Європі окрім спеціальних місць, де можна залишити свого домашнього улюбленця на прив’язі, є подібні клітки.

В Фінляндії біля магазину «Призма» зберігання собаки у подібному боксі коштує 1 євро.

У Норвегії до 2004 року була теж поширена практика, коли власник собаки, що прямує в магазин, прив’язував її біля дверей, а сам йшов за покупками. Але бувало багато випадків, коли до собакам підходили маленькі діти, яких собаки кусали. Були й випадки крадіжок прив’язаних біля магазину собак. Тому в 2004 році в Норвегії був прийнятий закон, що забороняє прив’язувати собак біля магазинів.

Для вирішення проблем собачників в місті Тронхейм відразу ж з’явилися спеціальні ємності для собак – догбокси, які прозвали «паркуванням для собак».

Ящик, як і належить будь-якій камері схову, закривається на ключ, щоб чотирилапого друга ніхто не викрав. І, звичайно ж, послуга платна, але плата невелика.

Чи приживеться в нас подібна практика, покаже час.