Картини на стінах: огляд найцікавіших муралів Оболонського району
Звірятка-солодкоїжки
Барвистий мурал знаходиться на території дитячого садка. Художник прикрасив цегляну стіну зображеннями цуценят мопса, йорка та хаскі, єнота, каченятка та кошенятка. Судячи з усього, ці тварини люблять солодощі – кекси, пончики та цукерки, які намальовані поруч. Робота дуже подобається і малюкам, і їхнім батькам. Також в тон яскравим кольорам муралу оформлені й інші елементи майданчика.
Автор: художник Віталій Гідеван
Адреса: вул. Маршала Тимошенка, 18-А
ЗD-малюнок
3D-малюнок на стіні дев’ятиповерхового будинку з’явився в листопаді 2014 року. 3D-графіті потрапило в Книгу рекордів України, як найбільший тривимірний стріт-арт малюнок в Україні. Його площа становить 345 квадратних метрів. На графіті зображена матерія з намальованими вікнами і балконами. На одному з балконів стоїть дівчинка, знизу знаходиться хлопчик, який запрошує її на прогулянку. Він ніби відкриває тканину-стіну, демонструючи безмежний і захоплюючий світ за межами будинку.
Автори: художники київської студії «Anozer studio» Роман і Михайло
Адреса: вул. Маршала Тимошенка, 29-А
Дівчинка зі скрипкою
Мурал «Дівчинка зі скрипкою» був створений в листопаді 2016 року на стіні бойлерної, яка знаходиться у дворах. На стіні зображена маленька дівчинка, в руках у якої скрипка. Вона сидить про щось задумавшись. Дівчинка не грає на скрипці, а тримає її, злегка притулившись до неї щокою.
Автор: Олександр Корбан
Адреса: вул. Зої Гайдай, 9-А
Портали
Мурал «Портали» був намальований в червні 2016 року. Натхненням для створення муралу стала архітектурна пам’ятка – Софійський собор, а свою роботу автор назвав «Портали». Художнику вистачило всього кілька днів для створення своєї настінної святині на одному з житлових будинків Оболоні.
Автор: іспанський художник Гонзало Борондо
Адреса: пр. Героїв Сталінграду, 16-Д
Танцююча пара
Подвійний мурал з танцюючою парою створений в серпні 2016 року. Малюнок із зображенням хлопця на стіні київської багатоповерхівки є другою частиною подвійного муралу. На першій частині картини зображена танцююча дівчина. Її партнер, юнак, який зупинився в танцювальній позі, знаходиться на сусідній стіні того ж житлового будинку.
Автор: Олександр Корбан
Адреса: пр. Героїв Сталінграда, 60
Горобці
Незвичайний 3D-мурал з птахами знаходиться біля станції метро «Мінська», на перетині Оболонського проспекту та вулиці Маршала Тимошенка. Від інших мальовничих арт-об’єктів він відрізняється тим, що намальований він не на рівній поверхні – стіні або асфальті, а на багатоярусній споруді у вигляді сходів-лавок. 3D-малюнок був створений у вересні 2016 року. На “сходо подібній” конструкції і на сходах поруч з нею зображена зграя горобців.
Автори: активіст Гео Лерос та художник Alex Maksiov
Адреса: Оболонський проспект, 26
Повернутися до коріння
У своєму малюнку «Back to the roots» художник розповів історію Оболонського району. В муралі зашифровано багато символів, і всі вони не випадкові. Кожен елемент картини зображує певні історичні події та місця. В сюжеті зображена римська монета – знаменитий Оболонський скарб римських монет, знайдений у 1876 році. Форма дерева, яке лежить на землі, нагадує тунель недобудованого тунелю під Дніпром. Саморобна іграшкова машинка з написом «101» відсилає спостерігача до найбільшої пожежної частини в Європі, яка знаходиться недалеко від теплопункту на вул. Малиновського. Плаваючий черевик з мурахою і листочок в формі хреста символізують хрещення Київської Русі, яке проходило в річці Почайна. І, нарешті, ледь вловимий образ, замаскований в рослині – зображення маршала Малиновського, в честь якого названа вулиця, де розташований теплопункт.
Автор: Dima Fatum
Адреса: вул. Маршала Малиновського, 30
Три стіни абстракції та тигр
Український художник створив в Києві абстрактну композицію на три стіни. Вона не має конкретної назви або фігуративного образу. Це – абстрактна композиція, в якій автор намагався показати різноманітність гри кольору і форми. Художник мав на меті «запалити» стіну і показати, що в житті є багато тонів. Своєю роботою автор закликає людей звертати увагу на цікаві та яскраві деталі. А на четвертій стіні, вже іншим художником, був намальований гепард.
Автор: Рома Віас (абстракція), Віталій Гідеван (гепард)
Адреса: пр. Героїв Сталінграда, 22
Незначна присутність прозорості
На фасаді київської середньої школи №219 з’явився абстрактний мурал аргентинського художника, Elian Chali. Мурал називається «Незначна присутність прозорості» (Slight Presence of Transparency). «На відміну від моїх недавніх робіт, цей мурал не має прозорості первинних квітів, на ньому можна спостерігати лише незначну присутність сірого кольору. Створення цієї фрески базувалося на чистих кольорах. … Ця фреска розповідає про важливість порожніх просторів (повітря) в композиції», – розповів художник про своє творіння.
Автор: художник-монументаліст з Аргентини Elian Chali
Адреса: Оболонський проспект, 2Б
Панорама Києва
Ось така панорама міста в 20 метрів завдовжки красується на стіні бойлерної в тихому дворику. Художник витратив на свій твір три місяці щоденної роботи і більше 15 літрів фарби. Майстер надихався навколишнім світом, так як зобразив головні історичні споруди міста – Видубицький монастир, Софійський собор і Верховну Раду. Цікаво, що Михайло присвятив панно своєму батькові – відомому київському архітекторові Юрію Химичу.
Автор: київський художник Михайло Химич
Адреса: вул. Маршала Тимошенка, 13а
Річка Почайна
Уздовж річки Почайни проходить захисна стіна, на якій художники-волонтери створили мурал за мотивами історичної події хрещення Русі. Робота над панно тривала три тижні. Сюжет мура відображає історію Почайни від язичницьких часів до прийняття Києвом християнства. Картина починається зображенням язичницького бога Волоса, потім зображений апостол Андрій Первозванний, який, за переказами, проповідував на київських пагорбах, далі йдуть зображення княгині Ольги, князя Володимира Великого, який хрестив Русь, та інші сюжети.
Адреса: вул. Вербова, 20А
Мультиплікаційна стіна
Мурал з героями мультфільмів був створений в 2014 році. В першу чергу цей мурал сподобається дітям, на малюнку зображені персонажі з улюблених нами мультфільмів: король Джуліан, Моріс, Глорія, Алекс, Мейсон, Шкіпер, Ковальські («Мадагаскар»), Скрет, він же саблезуба білка («Льодовиковий період»), Даффі Дак, Том і Джеррі та інші. На превеликий жаль частину малюнків було зіпсовано.
Автор: Motor_dms
Адреса: вул. Героїв Дніпра, 33
Честер Беннінгтон
Муралом із зображенням музиканта увічнили пам’ять загиблого фронтмена Linkin Park, Честера Беннінгтона. Це графіті з’явилося зовсім нещодавно. Зображення Честера Беннінгтона можна побачити під мостом на перетині вулиць Богатирська та Лугова. Новина про мурал з’явилася на офіційній сторінці Linkin Park в Twitter, а також на сторінці Майка Шиноди – одного із засновників групи.
Автор: Олександр Корбан
Адреса: міст на перетині вулиць Богатирська та Лугова
Пущанські пам’ятки
У травні 2017 року під час арт-толоки біля трамвайної зупинки київські художники прикрасили сірий паркан малюнками, що асоціюютья у них із Пуща-Водицею. Організатори заходу вирішили вийти за рамки звичайної толоки і прикрасили місто новим арт-обєктом. Для цього вони залучили київських художників, які з радістю підтримали ініціативу. З їхньою допомогою на похмурому паркані з’явився трамвайчик, пташки та білочки, якими славиться Пуща-Водиця. Завдяки їхнім старанням на 12-ому маршруті з’явилось ще одне місце, яке буде притягувати погляди пасажирів трамваю.
Автори: Віталій Гідеван, Анна Ромаскевич, Дарія Тундра, Гліб Антоненко
Адреса: пл. Т.Шевченка (зупинка трамваю №12, 17)
Чарівний єнот
Чарівний єнот – ще одна робота автора, відомого своїми мальовничими творіннями, які нікого не можуть залишити байдужими Художник давно розмальовує місто подібними роботами. Каже, що тварини викликають позитивні емоції і посмішки, яких так не вистачає в кам’яних джунглях Києва.
Автор: Віталій Гідеван
Адреса: вул. Йорданська, 22
Коли багаті воюють, бідні вмирають
Арт об’єкт називається «When the rich wage war, it’s the poor who die», що в перекладі означає «Коли багаті воюють, бідні вмирають». Наразі мурал частично понівечен вандалами.
Автор: Олександр Корбан
Адреса: міст на перетині вулиць Богатирська та Лугова