Зрушився з мертвої точки: процес реконструкції розв’язки на перетині Полярної та Богатирської

На початку 2018 року ми вже писали про одне з найнебезпечніших місць для водіїв та пасажирів громадського транспорту в Оболонському районі – розв’язку на перетині вулиці Богатирської з вулицями Полярною та Героїв Дніпра.

На цьому перехресті доволі часто стаються дорожньо-транспортні пригоди.

Через часті ДТП чи просто у час пік на цьому місці утворюються затори. На їх збільшення вплинуло відкриття торгівельного центру «Епіцентр» в 2014 році. Тому потреба у будівництві транспортної розв’язки на цьому перехресті назріла давно.

Також йде будівництво кільцевої дороги, яку планують добудовувати до вулиці Богатирської і навантаження на це перехрестя ще значно збільшиться.

Побудувати шляхопровід на цьому багатостраждальному перехресті планувалося вже давно. Ще на перших проектах житлового масиву Оболонь можна побачити його на цьому місці.

Був навіть створений насип, а дорога перекладена в обхід будівництва шляхопроводу. Але на початку 2000-х років на місці запланованого з’їзду було зведено будинок (вул. Богатирська, 6/1), через що реалізація існуючого на той час проекту стала неможливою.

У 2007 році були спроби відновити роботи над цим об’єктом. Тодішня міська влада планувала впродовж 2009 року розробити проект і за два наступні роки побудувати та відкрити шляхопровід. Але, на жаль, ці плани так і не були реалізовані.

У січні 2018 року, комунальна корпорація «Київавтодор» підготувала проект розпорядження КМДА по цьому об’єкту і направила його на погодження в департамент транспортної інфраструктури КМДА.

Після всіх погоджень розпорядження КМДА «Про реконструкцію транспортної розв’язки на перетині вул. Богатирської з вул. Полярною в Оболонському районі» від 21 травня 2018 року під № 850 було підписане.

16 серпня 2018 на сайті «Prozorro» було оголошено тендер на роботи з розробки проектно-кошторисної документації по реконструкції цього перехрестя.

Відповідно до нього переможець має виконати роботи до 31 грудня 2019 року. Аукціон заплановано провести 3 вересня 2018 року. Очікувана вартість робіт складе 17 452 160 грн.

Проектна організація має розробити окремі проектні рішення у декількох варіантах для визначення оптимального остаточного варіанту реконструкції транспортної розв’язки.

В проекті має бути враховано:

1) Будівництво пішохідних переходів у різних рівнях з проїзною частиною;

2) Виконання комплексного благоустрою прилеглої території з урахуванням архітектури навколишньої забудови;

3) Передбачити велодоріжки (при наявності технічної можливості, конструктивно відокремлені від проїзної частини);

4) Зовнішнє освітлення вулиці в темну пору доби енергозберігаючими світлодіодними світильниками;

5) Заходи для вільного пересування людей з інвалідністю, у тому числі для людей з вадами зору, та мало мобільних верств населення. Застосування тактильної плитки зупиняючої та направляючої дії для орієнтування людей з вадами зору.

Орієнтовно, мінімальній строк підготовки до будівництва і саме будівництво займе щонайменше 3-4 роки.

Сподіваємося, що проектна організація зможе виконати роботи швидше, ніж заплановано. А міська влада не буде затягувати початок реконструкції транспортної розв’язки.

Адже після запуску кільцевої дороги проблема з транспортним навантаженням на це перехрестя збільшиться, відповідно, це призведе і до збільшення кількості ДТП. Також це може призвести і до погіршення транспортного сполучення між Мінським масивом, Виноградором та Пріоркою та житловим масивом Оболонь. Кожен день саме через це небезпечне перехрестя десятки тисяч мешканців Мінського масиву їдуть на роботу/з роботи на популярному 99 автобусному маршруті.