Зеленський призначив нового голову Оболонської адміністрації

Президент Володимир Зеленський призначив нового Голову Оболонської районної державної адміністрації. Відповідно до розпорядження під номером №324/2020-рп від 18 травня 2020 року опубліковано на сайті Президента Головою Оболонської РДА став Фесик Кирило Олександрович.

До того як стати Головою РДА, Фесик Кирило займався адвокатською діяльністю. Був керуючим партнером, директором – Адвокатського об’єднання «MITRAX».

Освіта:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Правознавство, магістр (2002-2007 роки).

Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. Кандидат юридичних наук: цивільне право, цивільний процес, сімейне право, міжнародне приватне прав.

Під час парламентських виборів 2019 року Фесик Кирило представляв інтереси, тоді кандидата в народні депутати Мар’яни Безугли в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №217 під час прес-конференції в УНІАН на тему: «Масовий підкуп виборців в одномандатному виборчому окрузі №217 Києва».

З його декларацією можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, Володимир Зеленський звільнив голову Оболонської державної адміністрації Олександра Цибульщака у зв’язку із закінченням строку повноважень Президента України (ред. Петра Порошенка). Відповідне розпорядження під номером №226/2019-рп від 16 липня 2019 року було опубліковано на сайті Президента.

Вже в серпні Цибульщак подав декларацію як претендент на посаду голови РДА.

Проте на сайті РДА він зазначений як заступник очільника РДА, який виконує обов’язки голови. При цьому звільнений Президентом екс-голова, ставши заступником, обійшов і першого заступника, і іншого заступника і став виконуючим обов’язків Голови Оболонської РДА.

Також, варто зазначити, що відповідно до ст.10  Закону України «Про місцеві державні адміністрації»:

«Перший заступник та заступники голови районної державної адміністрації призначаються на посаду та звільняються з посади головою районної державної адміністрації за погодженням з головою обласної державної адміністрації (ред. – у випадку міста Києва головою КМДА».

«Перші заступники та заступники голів місцевих державних адміністрацій заявляють про припинення своїх повноважень новопризначеним головам місцевих державних адміністрацій у день їх призначення».

Простіше кажучи, діючі заступники: Цибульщак Олександр, Сагайдак Людмила, Блохов Сергій мають заявити про припинення своїх повноважень, але призначити нових можна тільки за погодженням Голови КМДА Віталія Кличка.