Зеленський попросив Кабмін звільнити Кличка з посади голови КМДА

Кличко є одночасно обраним міським головою Києва і призначеним екс-президентом Петром Порошенко головою Київської міської державної адміністрації

Президент України Володимир Зеленський просить Кабінет міністрів звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на прес-секретаря прем’єр-міністра Василя Рябчука.

«Так, отримали. Зараз вивчаємо». Відповідну інформацію прес-секретар прем’єр-міністра також підтвердив виданню «Інтерфакс-Україна», – зазначив Рябчук.

Відповідне звернення з проханням звільнити Віталія Кличка з посади голови КМДА надіслав до Кабміну Голова Офісу президента Андрій Богдан. Відповідний лист опублікував головний редактор видання «Обозреватель» Орест Сохар.

Співрозмовник «Української правди» в Офісі президента пояснив, що поки немає остаточного рішення, хто очолить КМДА у разі звільнення Кличка.

«Більше того, це призначення планується не раніше ніж на кінець вересня. Нинішнє звернення до Кабміну є фактично формальністю, оскільки за законом всі глави місцевих адміністрацій звільняються після обрання нового президента», – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що Віталій Кличко є одночасно обраним міським головою Києва і призначеним головою Київської міської державної адміністрації.

Нагадаємо, що партія «Слуга народу» ініціює новий законопроект, який передбачає поділ посади мера та голови Київської міської державної адміністрації.

«Ми з колегами це обговорювали. Одним з пріоритетних законів, який «Слуга народу» збирається вносити в парламент, буде саме закон про столицю. Там всі ці пункти щодо перерозподілу повноважень і делегування їх в райони, щодо того, як буде формуватися влада в Києві, є. Паспорт цього законопроекту вже готовий, деталі будуть обговорюватися найближчим часом», – повідомив кандидат за списком партії «Слуга Народу» Олександр Ткаченко.

У відповідь мер Києва Віталій Кличко заявив, що в разі розподілу повноважень він ініціюватиме дострокові вибори київського міського голови.

Потенційні кандидати на посаду нового голови КМДА

В Зе-команді розглядають двох кандидатів на посаду голови КМДА, які можуть замінити Віталія Кличка, повідомляє «Українська правда» з посиланням на свої джерела.

Перший – Олександр Ткаченко, генеральний директор холдингу 1+1 media, власником якого є Ігор Коломойський. Ткаченко пройшов у Раду за списком «Слуги народу» під №9.

Другий кандидат – бізнесмен Андрій Холодов, який пройшов у парламент за списком «Слуги народу» під №22. Він – кум дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко.

Джерела «Радіо Свобода» називають Холодова тіньовим бізнесменом, який заробляє на роздрібній торгівлі цигарками у столичних кіосках. Офіційно він є бенефіціаром заводу «Ефкон-вікна», який виробляє алюмінієвий профіль та інші будівельні конструкції.