Стало відомо хто придбав ринкок «Оболонь» і для чого

Ринком «Оболонь» що на Героїв Дніпра все ж таки володіє компанія, кінцевий власник якої, пов’язан з будівництвом торгово-розважальних і бізнес центрів.

Як ми писали, в групах в соціальній мережі Facebook почала з’являтися інформація про те, що продавцям на ринку «Оболонь» що на Героїв Дніпра повідомили що вони працюють до Великодня.

Земельна ділянка 8000000000:78:036:0022 на якій розташовано ринок, знаходиться в оренді на 25 років (до 20.02.2029р.) у ПрАТ «РИНОК «ОБОЛОНЬ» для реконструкції, обслуговування та експлуатації ринку.

Згідно з містобудівними умовами і обмеженнями №1981/0/18-1/009-12 від 16.02.2012р на земельній ділянці планується здійснити реконструкцію території ринку з розміщенням торговельних об’єктів, побутового обслуговування, адміністративних будівель. Площа забудови має складати не більше 60% від площі земельної ділянки.

Відповідно до останньої редакції детального плану територій в межах вул. Північна, просп. Оболонський, вул. Прирічна, просп. Героїв Сталінграду, Маршала Малиновського який планували розглянути на засіданні комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування 10.12.2019 року, територія ринку позначена як «Реконструкція ринку (без зміни функціонального призначення) по вулиці Героїв Дніпра, 41». Як можна побачити на проектному плані ДПТ, на частині земельної ділянки ринку, може з’явитися територія зеленої зони під номером «1103». В ДПТ вона позначена як проектна паркова зона. Також має з’явитися нова внутрішньоквартальна дорога.

Проектний план

Тому можна припустити, що якраз з появою паркової зони та дороги і залишиться 60% площі земельної ділянки де можна звести ТРЦ.

У 2016 році на сайті однієї з компаній що займається операціями з нерухомістю, земля під ринком продавалася за 16 мільйонів доларів. У інформації про об’єкт продажу зазначалося, що є можливість зведення торговельно-розважального центру загальною площею 3500 кв.м. Також до оголошення були прикріплені візуалізації проекту ТРЦ.

За допомогою системи YouControl ми провели аналіз ПрАТ «РИНОК «ОБОЛОНЬ».

Як виявилося ТОВ «ОБОЛОНЬ ІНВЕСТ» володіє 100% акцій приватного акціонерного товариства «РИНОК «ОБОЛОНЬ».
Джерело: youcontrol
Джерело: youcontrol

ТОВ «ОБОЛОНЬ ІНВЕСТ» було зареєстровано 17.07.2019 і її засновником значиться ТОВ «КОВЧЕГ». Основний вид діяльності ТОВ «ОБОЛОНЬ ІНВЕСТ»: Організація будівництва будівель.

Джерело: youcontrol

ТОВ «КОВЧЕГ» має право на два об’єкти нерухомості, один з яких знаходиться за адресою: м.Київ, вулиця Берковецька, будинок 6Д. За цією адресою розташовано ТРЦ «Lavina» і зареєстровано ТОВ «ТРЦ ЛАВИНА». Власником юридичної особи ТОВ «КОВЧЕГ» є Шевченко Владислав Володимирович.

Джерело: youcontrol

Якщо прослідкувати зв’язок між ТОВ «КОВЧЕГ» і ТОВ «ТРЦ ЛАВИНА» то виявляється, що вони пов’язані з ТОВ «БЦ ПАРУС», ТОВ «ЦЕНТР КОМЕРЦІЙНИХ ПЛОЩ», а їхнім кінцевим власником є громадянин Швеції Томс Пер Андерс. Також він є кінцевий бенефіціаром ПрАТ «МАНДАРИН ПЛАЗА».

Джерело: youcontrol

Відповідно до даних «Youcontrol» раніше офіційним власником ПрАТ «МАНДАРИН ПЛАЗА», ТОВ «ТРЦ ЛАВИНА», ТОВ «БЦ ПАРУС», ТОВ «ЦЕНТР КОМЕРЦІЙНИХ ПЛОЩ» був Алієв Вагіф Ахмедович. Він є засновником Мандарин Плаза Груп, яка займається розвитком мережі торгівельно-розважальних центрів у Києві.

Джерело: youcontrol


Джерело: youcontrolДжерело: youcontrol