Стало відомо, коли в Київ можуть повернути гарячу воду

Київська міська державна адміністрація очікує, що після прийняття Кабінетом Міністрів 29 серпня відповідного рішення, 15-16 вересня Київ зможе укласти угоду з НАК «Нафтогаз», що дозволить відновити гаряче водопостачання киянам. Про це повідомляє «Економічна правда».

Про це під час брифінгу заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

«Спільно з НАК «Нафтогаз» при координації Кабінету міністрів було напрацьовано алгоритм дій, який дозволяє нам вийти на прийняття компромісного рішення», – сказав Пантелеєв.

Він зазначив, що 29 серпня Кабмін має розглянути внесення змін до постанови КМУ № 110, що стосується надання субвенції із державного бюджету на погашення різниці у тарифах.

«Заборгованість Київенерго перед НАК «Нафтогаз» приблизно 3,3 млрд грн, заборгованість споживачів перед Київенерго приблизно – 2,6 млрд грн. Водночас існує зобов’язання держави перед Київенерго – це різниця в тарифах за минулі періоди, ще за 2015 рік, в обсязі 729 млн грн. Тому сьогодні дуже гостро стоїть питання погашення державних зобов’язань перед компанією Київенерго…Таким чином маємо легітимний шлях вирішення питання укладання угоди з НАК «Нафтогаз», – повідомив Пантелєєв.

«Завтра, 29 серпня, ми очікуємо прийняття відповідного рішення від Кабміну. Ми звертаємося до Кабінету міністрів з проханням прийняти рішення про внесення змін до Постанови 110 і закриття зобов’язань перед Києвом, а саме перед компанією Київенерго, по різниці в тарифах, це дасть нам можливість рухатися далі», – додав він.

Заступник голови КМДА зауважив, що якщо Кабмін у середу прийме таке рішення, то планова дата укладання угоди з НАК «Нафтогаз» запланована на 15-16 вересня. Він уточнив, що після цієї дати буде відновлено газопостачання на київських ТЕЦ.

Як повідомлялося раніше, з 1 серпня останні комунальні енергооб’єкти, що перебували в управлінні «Київенерго», перейдуть місту, оскільки у травні 2018 року закінчився термін дії відповідної угоди з «Київенерго».

З серпня функція теплопостачання міста буде передана КП «Київтеплоенерго».

Наразі НАК «Нафтогаз України» відмовляється підписувати контракт з КП «Київтеплоенерго» через невирішену ситуацію з боргами за газ. Через це кияни довгий час сидять без гарячої води. Під загрозою опинилося і теплозабезпечення столиці загалом.