Сквер замість багатоповерхівок: відповідна ініціатива з’явилася в Київраді

Багаторічна боротьба за збереження скверу та проти забудови артезіанської свердловини «Київодоканалу» у 10-мікрорайоні Оболоні продовжується.

Найближчим часом Київрада розгляне питання повторного надання статусу скверу земельній ділянці площею 0,9376 га розташованій на просп. Володимира Івасюка, 44-б. Відповідний проект рішення подала депутатка КМР Мирослава Смірнова.

Земельна ділянка 8000000000:78:028:0091 була передана в 2005 році Київрадою в оренду ТОВ «Соул». У 2012 році Київрада визнала недійсним рішення часів Черновецького про передачу її в оренду. В грудні 2014 році депутати надали ділянці статус скверу. 

У 2015 році, за рахунок бюджетних коштів, зелену зону було облаштовано та висаджено нові зелені насадження, встановлено лавами та дитячий майданчик.

В межах ділянки розташована будівля артезіанської свердловини ПрАТ «Київодоканал», яка є власністю територіальної громади міста Києва. 

Проте це не зупинило забудовника. З 2015 року фірма «Соул» почала судитися з містом. У результаті Господарський суд Києва скасував рішення про надання ділянці на проспекті Героїв Сталінграда, 44-б статусу скверу і визнав право користування землею за ТОВ «Соул».

Засновниками фірми «Соул» є Володимир Рубінштейн і «Елакол Девелопментс Лімітед». У 2023 році бенефіціарами «Соул» значаться Іван Молчанов та Володимир Рубінштейн. У 2019 році одним з бенефіціарів значилась Владислава Молчанова, яка повязана з будівельною компанією «Столиця груп».

Також слід зазначити, що відповідно до прийнятого в 2021 році детального плану території в межах вул. Північна, просп. Оболнський, вул. Прирічна, просп. Героїв Сталінграда, Маршала Малиновського на зазначеній ділянці непередбачене нове будівництво.

У 2017 році землю на якій розташовано сквер та артезіанська свердловина намагалися продати за 1,2 мільйона доларів під будівництва житлового комплексу. У 2022 році ціна збільшилась до 1,7 мільйона доларів.