Прокуратура вимагає скасування безкоштовне привласнення Оболонський острів

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає скасування рішень про державну реєстрацію прав на гідроспоруди площею понад 150 тис. кв. м, розташовані вздовж річки Дніпро, та визнання недійсними договорів купівлі-продажу цих прав. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

У вересні 2021 року у засобах масової інформації широкого розголосу набула ситуація щодо незаконної реєстрації майнових прав та права власності на низку гідротехнічних споруд, які розташовані уздовж парку «Наталка», на півострові «Собаче гирло», острові «Оболонський» та в межах прибережних смуг інших водних об’єктів столиці.

Площа однієї з гідроспоруд фактично дорівнює площі самого острова «Оболонський» (14,2982 га). Реагуючи на публікації в ЗМІ, Київська міська прокуратура встановила факт незаконності дій щодо реєстрації речових прав на спірні гідротехнічні споруди, які в силу закону повинні бути передані до комунальної власності.

З метою поновлення прав громади прокуратурою подано до Оболонського районного суду 7 позовів в інтересах громади про скасування державної реєстрації речових прав на вказане майно за фізичною та юридичною особами та визнання недійсними договорів купівлі-продажу.