Мін’юст допоміг «Родовід Банку» повернути 113 га землі на Оболоні

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вдалось повернути у власність АТ «Родовід Банк» земельну ділянку, площею понад 113,5 га в Оболонському районі. Про це йдеться у повідомлені на сайті фонду.

Як зазначається, 6 лютого, за результатами розгляду скарги банку про незаконне відчуження майна та незаконну реєстрацію права власності на земельну ділянку, комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України було прийняте рішення, відповідно до якого банку повернуто незаконно відчужене майно. 

Оперативно вирішити конфлікт на користь банку (а в його особі і державі) допомогла свідома позиція та підтримка компанії, яка останньою «придбала» цей актив, а згодом виявила порушення. Під час розгляду скарги банку представники компанії заявили, що після того, як їм стало відомо про протиправні дії при відчуженні земельної ділянки, вони зупинили будь-які дії з майном, провели власне розслідування та співпрацювали з фондом.

У ході розгляду зазначеною комісією скарги банку, усіма учасниками (нотаріусами, реєстраторами, органами ДВС, ДП «СЕТАМ», Генеральною прокуратурою України) неодноразово наголошувалось, що жодним з них не проводились ніякі дії стосовно згадуваної земельної ділянки – ні щодо проведення торгів, зняття арештів, проведення реєстраційних дій тощо. Натомість було наголошено на факті незаконного втручання до держреєстру невстановленими особами.

Представники компанії, яка значилась у держреєстрах останнім «власником» земельної ділянки, повідомили, що реєстрація була проведена без її участі. У зв’язку з цим вони також були зацікавлені в детальному розгляді ситуації. І задля цього – сприяли діям Фонду у справі повернення землі законному власнику.

Нагадаємо, 1 лютого 2018 року стало відомо про випадок незаконного переоформлення права власності на земельну ділянку на Оболоні площею понад 113 гектарів і приблизною вартістю 3,7 млрд грн. Тоді стало відомо, що із порушенням законодавства України, шляхом фальшування документів упродовж місяця землю банку було тричі перепродано.