Кияни доплатять Ахметову мільярд за невиконану інвестпрограму Київенерго

Угода розірвання договору Київської міськдержадміністрації з ПАТ «Київенерго» передбачає компенсацію компанії Ріната Ахметова за модернізацію мереж, яка оцінюється в 800-900 млн грн. При цьому, «Київенерго» в останні роки виконала необхідну інвестиційну програму лише на 40%.

Про це повідомляє сайт «Наші гроші» з посиланням на розслідуванні Валерії Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

В 2001 році році КМДА уклала з «Київенерго» угоду щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу міста Києва. Було передано в оренду ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, сміттєспалювальний завод «Енергія», тепломережі та необхідна інфраструктура. Договір закінчувався в грудні 2017 року (його продовжили до квітня 2018 року).

Для заміни «Київенерго» столична влада створила КП «Київтеплоенерго».

Саме після оголошення в 2016 році КМДА наміру не продовжувати договір з фірмою Ахметова, борги «Київенерго» перед «Нафтогазом» різко пішли вгору: якщо в кінці 2016 році ахметівці були винні державному газпостачальнику менше мільярда гривень, то в кінці опалювального сезону борги зросли до 5 млрд грн.

Ріст боргів «Київенерго»
Через ріст боргів «Натогаз» припинив постачання газу, з 1 серпня «Київтеплоенерго» почало закуповувати його по вищій ціні (без врахування спецтарифу для ТЕЦ) у ПАТ «Укрнафтобуріння», яка пов’язана з Ігорем Коломойським, Павлом Фуксом та Віталієм Хомутинніком.
Переплата за газ «Укрнафтобурінню» могла скласти 75 млн грн.
Крім того, в період закінчення договору оренди компанія не інвестувала необхідні суми в тепломережі, якими користувалася. Це при тому, що в тарифі для споживачів була закладена інвестиційна складова, а НКРЕКП затвердило підприємству відповідну інвестиційну програму. Але в останні роки вона була виконана на рівні 40%. Але в ухваленій депутатами угоді про розірвання договору йдеться про компенсацію «Київенерго» інвестиційних вкладень. За розрахунками заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, мова йде про суму в 800-900 млн грн.

Структурам компанії «СКМ» Ріната Ахметова належить 97,4% акцій «Київенерго». Компанія експлуатувала практично всі енергетичні об’єкти столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі, що належить ТОВ «Фірма «Технова» Анатолія Шкрібляка.

27 вересня «Київтеплоенерго» також уклало угоду з ПАТ «Київенерго» щодо викупу майна і техніки на 269,49 млн грн.