Фотофакт: як зараз виглядають понівечені герби на Московському мосту

Московський міст було здано в експлуатацію 3 грудня 1976 року. На пілоні мосту було встановлено герби Києва радянських часів у вигляді серпа і молота, листа каштана, лука зі стрілою та зіркою. Каркас гербів виконано із міді та латуні, а зовні вони обшиті міддю.

Герби Києва простояли цілими 35 років до моменту, коли почали руйнуватись. На початку 2011 року помітили, що конструкції втратили початковий вигляд – на них не вистачало декількох частин.

Як виявилось, причиною руйнування гербів стали мисливці за кольоровими металами. В той же час з’ясувалось, що були вирізані цілі частини конструкції. Також були виявлені відірвані кріплення та заржавіла арматура.

Пізніше там побували альпіністи та поставили спеціальні стяжки, за допомогою яких утримується каркас конструкції.

На Московському мосту неодноразово затримували осіб, які незаконно потрапляли на пілон. Останнє затримання відбулось 12 червня 2017 року. Співробітники «Київавтодору» затримали групу зловмисників під час крадіжки елементів герба. Справу було внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань Деснянським управлінням поліції міста Києва. Наразі досудове розслідування по вказаному провадженню триває.

На сьогоднішній день герби Києва знаходяться в плачевному стані. Якщо дивитись на міст з правого берега – герб знищений майже повністю, вже незрозуміло, що там було зображено.

Якщо дивитись з лівого берега – там ще й досі проглядається каштанове листя та напис «Київ».

Щоб дізнатись, чи є стан гербів безпечним та що планують з ними робити, ми звернулись безпосередньо до КП «Київавтошляхміст». Нам повідомили, що вузли кріплення конструкцій гербів до тіла опори загрози для транспорту та пішоходів не становлять.

«Відновлення гербів міста Києва планується виконати в 2018 році при сприятливих погодних умовах з використанням полімерних композицій», – зазначили у комунальному підприємстві.