Аудитори виявили порушень на 6 млн гривень в діяльності Оболонської РДА

Фінансові порушення майже на 6 млн гривень виявили аудитори в діяльності Оболонської РДА. При перевірці освоєння коштів за програмою соцекономрозвитку Києва на 2017 рік було встановлено, що в районі необґрунтовано переплачують підрядникам за капремонти, забувають про фіндисципліну і не по-господарськи ставляться до довгобудів і об’єктів незавершеного будівництва. Про це повідомляє «Київвлада» з посиланням на результати аудиту Оболонської районної держадміністрації (РДА) щодо виконання Програми економічного і соціального розвитку Києва на 2017 рік.

Звіт був розміщений на порталі «Київаудит» 29 жовтня 2018 року.

Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту Київської міськдержадміністрації (КМДА) перевірив, як Оболонська РДА проводила будівельні та проектно-вишукувальні роботи, передбачені цим документом.

В результаті було встановлено, що Оболонська РДА у 2017 році допустила фінансових порушень на суму 5.869 млн гривень, з яких 4,141 млн гривень ще можна спробувати повернути в міську казну.

1,156 млн гривень порушень припадає на незаконні витрати, 571,7 тис. гривень – на недоотримані доходи.

В аудиторському звіті наголошується, що фактично на виконання показників Програми соцекономрозвитку на 2017 року Оболонська РДА отримала зі столичної скарбниці 132,4 млн гривень (була профінансована на 96%).

З них на 68,3 млн гривень (52%) була профінансована сфера житлово-комунального господарства; на 49,6 млн гривень (37%) – освіта; на 1,4 млн гривень (1%) – культура і мистецтво; на 1,4 млн гривень (1%) – держуправління; на 0,4 млн гривень (0,3%) – соціальний захист і соцзабезпечення; інші галузі – на 3,7 млн ​​гривень (2,7%).

Відзначається, що близько 30% (39,7 млн ​​гривень) фінансування виконаних підрядних робіт з капремонту було здійснено в грудні 2017 року.

Аудитори викрили Оболонську РДА в незаконній оплаті в повному обсязі робіт підрядникам, які завищували вартість і обсяги робіт. Це призвело до фінансових втрат на загальну суму 494,5 тис. гривень. Також Управління освіти і Управління праці та соціального захисту цієї РДА не зажадав зі своїх підрядників 248,8 тис. гривень компенсаційних і штрафних санкцій за порушення термінів виконання ремонтних робіт, що «призвело до недоотримання замовниками додаткового доходу».

У числі іншого, аудиторський департамент КМДА встановив, що Управління освіти Оболонської РДА укладало договори на виконання робіт з технічного нагляду з двома суб’єктами (КП «Оболонь-Інвест» та ФОП) в особі одного і того ж громадянина Сокирко М.І. «В результаті чого, через наявний конфлікт інтересів комунальним підприємством недоотримано (втрачено) доходів на загальну суму 290,7 тис. гривень», – наголошується в звіті.

Також в Оболонському районі столиці було завдано збитків загальному фонду бюджету Києва і/або жителям столичних житлових будинків. Причина – невідшкодування балансоутримувачам при проведенні капремонтів витрат за спожиту електроенергію і водопостачання. При цьому було проігноровано відповідний лист-попередження глави КМДА №001-3447 від 02.12.2016 року та не виконувалися умови договорів.

Управління ж будівництва, архітектури та землекористування Оболонської РДА не врахувало вартість фактично сплаченого ПДВ по 12 об’єктам незавершеного будівництва, внаслідок чого були «безпідставно завищені витрати установи і занижена вартість активів на загальну суму 3,472 млн гривень». У звіті наголошується, що завдяки пильності Департаменту фінансового контролю та аудиту КМДА, це порушення було усунуто.

Також було встановлено, що Управління будівництва, архітектури та землекористування Оболонської РДА та Департамент містобудування, архітектури та землекористування КМДА десь загубили матеріали Детального плану території Пущі-Водиці вартістю 648 тис. Гривень. Йдеться про ДПТ затвердженому в 2009 році.

Крім того, в результаті вибіркової перевірки однотипних об’єктів капітального ремонту (заміна вікон), з’ясувалося, що вартість пластикових вікон в Оболонському районі займає по Києву п’яте місце по вартості.

Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА встановив і «наявність неефективних операцій з втратами в розмірі 17,390 млн гривень».

«Зокрема, аудитом засвідчено проблема непослідовності капітальних вкладень в частині інвестування в попередні роки коштів в сумі 17 390,1 тис. гривень в 39 об’єктів, фінансування яких у останні п’ять (і більше) років не проводилося, оскільки вимагає істотних додаткових капіталовкладень для їх завершення і не має економічного ефекту для відновлення асигнувань, що, на думку аудиторів, є неефективним використанням коштів з втратами і має ознаки марнотратства», – повідомляється в звіті.

Аудитори КМДА відзначають, що ситуація з марнотратством не змінилася: «в даний час створені аналогічні передумови фактів безгосподарності в частині ризику втрат через невключення до Програми соцекономрозвитку на 2018 рік 3-х незавершених об’єктів капітальних вкладень на загальну суму 23,910 млн гривень».

Тим самим, згідно зі звітом, існує ризик втрат майже 24 млн гривень.

Також аудиторським департаментом КМДА було встановлено, що 9 об’єктів, вартістю 39,202 млн гривень, які були профінансовані в повному обсязі зі столичної скарбниці, «на час проведення аудиту, безпідставно не введені в експлуатацію». В результаті занижена вартість нерухомого майна. «Це свідчить про відсутність контролю за результатами виконання Програми соцекономрозвитку і створює передумови ризиків втрат», – наголошується в звіті.