На проспекті Бандери завершується ремонт підземного переходу

На проспекті Степана Бандери завершується ремонт підземного пішохідного переходу. Роботи виконує комунальне підприємство ШЕУ Оболонського району. Наразі, проводиться ремонт сходів.

Як виглядав перехід у 2020 році, можна побачити на фото.

Зазначимо, цей перехід з’явився орієнтовно у 1974-1975 роках, під час будівництва дороги до нового Московського мосту (нині Північний міст). Він має не типову для Києва ширину 6 метрів.

У 2020 році громадська організація «Київ – Велосипедне місто» запропонувала, в рамках капітального ремонту проспекту Степана Бандери, реконструювати цей перехід та створити велосипедно-пішохідний тунель.

«Наявний підземний перехід «мертвий» з точки зору інклюзивності – пласкі гранітні «пандуси» на сходах виглядають скоріше як знущання, аніж як конструктивне рішення», – зазначали автори проєкту.

Проєктом передбачалося переоблаштування сходів існуючого підземного пішохідного тунелю у пологий пандус. Згідно чинних будівельних норм, довжина проєктного вело-пішохідного пандусу мала становити 50.0 метрів, а ширина 6.0 м (пішохідна зона 3.0 м. та двостороння велосипедна доріжка 2,5 м, та зона безпеки вздовж стіни у 0,5 м).

Влаштування пандусів надало б можливість маломобільним групам населення безпечно і комфортно дістатися з однієї частини проспекту на іншу. Але цей проєкт так і не було реалізовано.

Схема запропонованого велосипедно-пішохідного тунелю