Коли місцева влада неспроможна

Однією з проблем Оболонського району є стихійні сміттєзвалища. Одне з таких знаходиться на території за гаражними кооперативами вздовж затоки «Верблюд». Десятки, якщо не сотні тон побутового і будівельного сміття лежать просто неба на колись зеленій зоні.

Про цю проблему Оболонській адміністрації відомо вже давно. У 2015 році активісти та місцеві мешканці піднімали це питання. Різноманітні ЗМІ писали і знімали сюжети про гори сміття які з кожним днем збільшувались.

Компанією «DroneUA» проводилось детальне сканування безпілотником цього сміттєзвалища на зеленій зоні. З отриманих ортофотознімків була вибудувана модель і передана в Оболонську РДА та в профільний департамент КМДА.


Було зафіксовано як самі комунальники скидали туди сміття. І ця інформація теж публікувалася в різноманітних ЗМІ.

Після такого резонансу, Оболонська адміністрація засипала гори сміття і провела толоку під час якої було висаджено десятки дерев на місці колишнього смітника.

Але пройшов час, резонанс спав і про це місце районна влада забула. І як воно виглядає зараз, можна побачити на фото:

За понад чотири роки ніхто системно не вирішив цю проблему. Встановивши камери відеоспостереження, включивши це місце у маршрут патрулювання поліції та провівши профілактичну роботу з керівництвом гаражних кооперативів можна було б суттєво ускладнити життя тим, хто погіршує екологічний стан району. Але зроблено нічого з цього так і не було.