Київрада може розглянути поновлення оренди землі під ТЦ «Полярний», який закінчився в жовтні цього року.

Заступник міського голови Петро Оленич подав до Київради проєкт рішення «Про поновлення приватному підприємству «ХАРОН-ВЕСТОІЛ» договору оренди земельної ділянки від 29 серпня 2012 року № 78-6-00691 (зі змінами)». Цей договір стосується земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:78:134:0064 на вулиці Петра Калнишевського, 2, 6, 8.

Сам договір оренди закінчився ще 13 жовтня 2022 року. При цьому, орендар ПП «ХАРОН-ВЕСТОІЛ» має численні порушення умов договору, зокрема має наміри незаконної забудови 5 житловими будинками на 26 поверхів території під ТЦ «Полярний», протиправно передав фактично в суборенду паркувальні майданчики третім особам без погодження з Київрадою, наразі намагається здати розбиті приміщення торгівельного центру в оренду під склад, що може означати зміну функціональнального призначення приміщень без погодження з Київрадою, в межах земельної ділянки знаходяться два збудованих і заселених житлових будинки ЖК «Яскравий» на більше 1000 квартир, що підтверджує закінчення проєкту та регламентує виокремлення під них окремих земельних ділянок, а також наявні інші порушення.

Нагадаємо, що проти знесення ТЦ «Полярний» виступає громада Мінського масиву та Оболоні, було зібрано 6015 підписів за відповідну петицію, яку підтримав мер Віталій Кличко. Саме питання захисту від забудови ТЦ «Полярного» досі не розглянуто Комісією з перевірки інформації щодо об’єктів будівництва, які викликають суспільний резонанс на території міста Києва, доречі яку очолює той самий Петро Оленич.

Сподіваємося, що депутати Київради стануть на сторону мешканців та мера, відмовивши в поновленні договору оренди землі під ТЦ «Полярний».