ДПТ або що ще планують побудувати на Оболоні

Департамент містобудування та архітектури КМДА розпочав громадські слухання проекту детального плану території в межах вул. Північна, просп. Оболонський, вул. Прирічна, просп. Героїв Сталінграду, Маршала Малиновського у Оболонському районі міста Києва.

Що таке детальний план території (ДПТ)?

ДПТ – це містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території.

З 2015 року забудовник не може отримати земельну ділянку для будівництва, поки для цієї території не розроблять детальний план території. Це пов’язано з набранням чинності вимоги Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Також забороняється зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території.

Пропозиції громадськості до ДПТ подаються у письмовому вигляді до Департаменту містобудування та архітектури КМДА в строк 1-го місяця з моменту публікації оголошення у засобах масової інформації.

Після проходження громадських слухань ДПТ має затвердити Київрада.

Що саме пропонується в оприлюдненому проекті ДПТ в межах вул. Північна, просп. Оболонський, вул. Прирічна, просп. Героїв Сталінграду, Маршала Малиновського?

По проспекту Героїв Сталінграду, 45 передбачено будівництво житлових будинків з спортивним комплексом з басейном та благоустрій зеленої зони навколо озера Біле.

На вулиці Героїв Дніпра (між будинками 38-Е та 38-Г) передбачено будівництво житлового будинку з приміщеннями соціально-громадського призначення та підземним паркінгом.

По просп. Оболонському, 52 передбачено будівництво житлово-офісного комплексу з приміщеннями торгівельного призначення та підземним паркінгом.

По вул. Північній, передбачено будівництво храму Української Греко-Католицької церкви.

На розі Оболонського проспекту, вулиці Північної та території перспективної Великої кільцевої дороги запроектовано житловий комплекс та об’єкти торгівлі з приміщеннями побутового обслуговування.

На північ від депо метрополітену та на північ від вул. Північної передбачено влаштування багаторівневих паркінгів.

Окрім цього, за адресою Прирічна, 19є передбачити будівництво спортивного ядра з басейном для учнів гімназії та мешканців мікрорайону.

А у 10-му мікрорайоні Оболоні, у дворі будинку № 49 по просп. Героїв Сталінграду, територія навколо артезіанської свердловини, поруч зі школою запропоновано визначити як зелену зі створенням скверу.

Пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, будівельних норм, державних стандартів і правил та надаватися у місячний строк з моменту публікації повідомлення про початок громадських слухань у письмовому вигляді до Департаменту містобудування та архітектури КМДА за адресою: 01001, м, Київ. вул. Хрещатик, 32.

Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.