До 12 жовтня про гарячу воду і тепло кияни можуть забути

Робочий варіант мирової угоди між КП «Київтеплоенерго» і «Нафтогазом» щодо газопостачання Києву було остаточно визначено тільки сьогодні, 4 жовтня. У понеділок (8 жовтня) текст угоди буде узгоджуватися з комісією міськради з питань ЖКГ і ПЕК. При цьому, для здійснення поставок газу для виробництва гарячої води та послуги з централізованого опалення в столиці, за словами профільного заступника голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Петра Пантелєєва, необхідно ще 10 жовтня отримати позитивне рішення Господарського суду. Про це повідомляє «Київвлада».

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, в столиці колосальна напруга через відсутність протягом майже 5 місяців гарячого водопостачання (без цієї послуги сидять жителі близько 3 тис. багатоквартирних будинків), але цього тижня відновлення гарячого водопостачання можна не чекати по ряду причин.

Чиновник в черговий раз нагадав, що КМДА разом з ПАТ «НАК «Нафтогаз» і ПАТ «Київенерго» напрацювало алгоритм вирішення цього питання».

«Ключовим фактором в цьому, була постанова Кабінету Міністрів №705, яке дозволяє розрахуватися державі перед тепловиками. Таку постанову, нагадаю, було прийнято ще 29 серпня 2018 року, але виконано, на жаль, тільки вчора. Тільки вчора ввечері Міністерство фінансів перерахувало гроші. Таким чином, ті дати які оголошувалися в ЗМІ, відповідали певним обіцянкою і були б актуальними, якби гроші надійшли вчасно», – повідомив Пантелєєв.

В результаті, за його словами, тепер вже списані штрафи і пені ПАТ «Київенерго» перед «Нафтогаз».

«Уже сьогодні з ранку ми остаточно визначили робочий варіант мирової угоди між КП «Київтеплоенерго» і «Нафтогазом». Цей проект угоди вже завтра піде на узгодження Наглядової ради «НАК «Нафтогаз», Наглядової ради «Київенерго», а також в понеділок буде розглянуто на комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу. Після цього на 10 жовтня 2018 року призначено засідання Господарського суду Києва. Ми сподіваємося, що ця угода буде затверджено рішенням суду. І відразу після постанови суду ми зможемо укласти договори з ПАТ «Нафтогаз», – сподівається Пантелєєв.

При цьому, чиновник уточнив, що «10 жовтня – дата суду, а не дата відновлення гарячого водопостачання».

Відзначимо, вчора ПАТ «НАК «Нафтогаз» за допомогою своєї офіційної сторінки в Facebook повідомило, що в будинках киян гаряча вода може з’явитися лише після того, як:

– держава виплатить близько 730 млн гривень старих боргів (за словами Пантелєєва, зроблено) і буде здійснено списання пені і штрафів, які виникли через різницю в тарифах;

– «Київенерго» і «Київтеплоенерго» укладуть угоду про право вимоги до споживачів, які мають борги перед «Київенерго» за тепло і гарячу воду.

Мовляв, тільки після всіх цих кроків з КП «Київтеплоенерго» будуть підписані договори на поставку газу за пільговою ціною.

В «Нафтогазі» також нагадали, що КП «Київтеплоенерго» стає правонаступником за борговими зобов’язаннями з оплати спожитого природного газу об’єктами, які перебували в управлінні «Київенерго», як того вимагає закон.

Нагадаємо, що виконувати зазначену статтю закону з травня 2018 року в КМДА вперто не хотіли і навіть подали позов до суду на дії «Нафтогазу».

Але потім столичне керівництво все-таки пішло «на задній хід».

Як повідомляла KV 11 вересня 2018 року Київрада дозволила адміністрації Віталія Кличка почати розраховуватися з НАК «Нафтогаз України» за газовими боргами ПАТ «Київенерго». Йдеться про близько 2,6 млрд гривень спірною заборгованості – грошах, які столичні споживачі тепла і гарячої води за довгі роки заборгували компанії Ахметова.