Чиновників Оболонської РДА підозрюють в крадіжці 3,6 мільйонів на ремонті дитячого садка

З 2014 року управління освіти Оболонської районної держадміністрації (РДА) витратило на ремонт садочка № 585 понад 5,7 мільйонів гривень, однак, результати роботи засмутили мера Києва. Віталій Кличко доручив підлеглим перевірити ефективність використання коштів. З’ясувалося: посадові особи Оболонської РДА вступили в змову з посадовими особами підрядників по ремонту та проектним роботам, чим вчинили розтрату і привласнення бюджетних коштів в розмірі 3,6 мільйона гривень. Справу розслідує Оболонська районна прокуратура Києва, проводяться експертизи для з’ясування всіх обставин справи. Про це повідомляє інформаційний ресурс Київвлада.

Як стало відомо, рішенням від 26 липня 2018 року Оболонський районний суд надав прокурорам Оболонської районної прокуратури дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться в управлінні освіти Оболонської РДА за адресою вул. Йорданська, 11-А.

Ремонт школи

Слідство встановило, що посадові особи Оболонської РДА протягом 2014-2017 років вступили в змову з посадовими особами ТОВ «НВП «Каштан» і вчинили розтрату і привласнили бюджетні кошти у великих розмірах. Йдеться про виконання ТОВ «НВП Каштан» на замовлення управління освіти Оболонської РДА робіт по реконструкції дошкільного навчального закладу № 585 за адресою Київ, вул. Маршала Малиновського, 1-Б.

Зокрема, протягом 2016-2017 років управління освіти Оболонської РДА тричі замовляло дані роботи у ТОВ «НВП «Каштан». Згідно з угодою від 19.12.2016 року №1812-1, фірма отримала від управління освіти Оболонської РДА 2 млн. гривень. Надалі, згідно з угодою від 10.04.2017 року №3103-3, ТОВ «НВП «Каштан» отримало від управління освіти ще 2 млн. 928 тис. Гривень. Пізніше, згідно з угодою від 09.08.2017 року №0108-7, фірма отримала від Оболонської РДА ще 789 тис. гривень.

В цілому за ремонт цього садка в період 2016-2017 років вказане ТОВ отримало 5 млн. 717 тис. гривень. Відзначимо, реально витрачена сума може бути значно більше, оскільки більш ранні закупівлі не проходили через систему «Prozorro».

Слідство встановило, що при виконанні робіт керівництво ТОВ «НВП «Каштан» склало завідомо неправдиві акти виконаних робіт, чиновники Оболонської РДА їх підписали, і ТОВ незаконно заволоділа грошовими коштами в сумі 3 млн. 76 тис. гривень.

Проект та технагляд

Також слідство з’ясувало, що посадові особи управління освіти Оболонської РДА здійснили розтрату бюджетних коштів на суму 573 тис. 306 гривень, завищивши вартість виконання проектно-вишукувальних робіт, містобудівного розрахунку і технагляду по реконструкції дошкільного навчального закладу № 585.

Проектно-вишукувальні роботи, виконувало ТОВ «НВП «Діоніс», згідно з договором від 28.07.2016 року № 585. За свої послуги фірма отримала 480 тис. гривень.

Згідно з матеріалами справи, містобудівний розрахунок по об’єкту здійснював ДП «Інститут Київгенплан». За це «Інститут Київгенплан» отримав 55,9 тис. гривень. Технагляд по об’єкту здійснювало КП «Оболонь-Інвестбуд». Відповідні послуги обійшлися Оболонській РДА в 37,3 тис. гривень.

Експертизи та кримінальна справа

В матеріалах справи вказується, що вартість виконаних будівельних робіт, проведених ТОВ «НВП «Каштан», ТОВ «НВП «Діоніс», ДП «Інститут Київгенплан» і КП «Оболонь-Інвестбуд» перевіряло КП «Київекспертиза». За результатами перевірки було складено висновок № 070-01/673 від 07.03.2018 року, в якому підтверджуються завищення вартості робіт.

Крім того, в 2018 році Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту Київської міськдержадміністрації (КМДА) провів аудит Оболонської РДА. За результатами цієї перевірки був складений аудиторський звіт № 070-5-13/25 від 04.04.2018 року. Згідно зі звітом, Оболонська РДА допустила фінансових порушень на загальну суму 3 млн. 646 тис. гривень.

Кримінальне провадження, в рамках якого розслідуються зазначені факти, було внесено в ЕРДР прокуратурою Оболонського району міста Києва ще 11 лютого 2016 року за №420166101050000019. Поки в справі не вказана стаття, по якій кваліфікуються дії учасників схеми.

З метою підтвердження укладення КП «Київекспертиза» і аудиторського звіту Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА слідчим 19.06.2018 року була призначена комплексна судова будівельно-економічна експертиза. Її проведення доручено експертам Полтавського відділення «Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України».

В ході розслідування правоохоронці отримали клопотання від експерта про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення цієї експертизи: договору підряду на виконання робіт з реконструкції садочка № 585 по вул. Маршала Малиновського, 1-Б в Києві, проектно-кошторисну документацію по об’єкту, всі акти виконаних робіт по ньому та інше. Суддя Оболонського районного суду Києва Владислав Дев’ятко надав слідству право доступу до цих документів.

Фігуранти хто?

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ НВП «Каштан» було зареєстровано в 1994 році. Статутний капітал – 35 тис. гривень. Керівником і одним з кінцевих бенефіціарів підприємства є Василь Микитчик. Другим кінцевим бенефіціаром значиться Наталка Котляренко. Відзначимо, особа з аналогічним ПІБ фігурує в декларації майстра «Керуючої компанії по обслуговуванню житлового фонду Оболонського району Києва» Василя Котляренко за 2016 рік, як дружина.

ТОВ «НВП «Діоніс» було зареєстровано в 2012 році. Статутний капітал – 10 тис. гривень. Керівником підприємства є Валерій Сіренко. Кінцевим бенефіціаром значиться Марина Кім.

ДП «Інститут Київгенплан» було зареєстровано в 2003 році. Статутний капітал – 600 тис. гривень. Керівником підприємства значиться Ірина Красюк. Кінцевим бенефіціаром є ПАТ «Київпроект». Підприємство знаходиться в стані ліквідації. КП «Оболонь-Інвестбуд» було зареєстровано в 2003 році. Статутний капітал – 20 тис. гривень. Керівником підприємства зазначений Микола Сокирко. Кінцевим бенефіціаром є Київрада.

Відзначимо, аудит КМДА по садочку № 585 був проведений не випадково. Справа в тому, що по повідомленнями всеукраїнських ЗМІ, в 2017 році цей садок дуже сильно засмутив мера Києва Віталія Кличка, який приїхав туди з інспекцією. Зокрема, столичний градоначальник висловив претензії до облаштування території ДНЗ, ремонтним роботам всередині, якості меблів і доручив провести внутрішній аудит для перевірки ефективності використання бюджетних коштів.

В результаті найгірші припущення підтвердилися.

Управлінням освіти Оболонської РДА керує Наталя Вахнюк . Оболонську РДА з 19 серпня 2014 року очолює Олександр Цибульщак . Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА з 29 квітня 2014 року очолює Олена Фіданян.